02.11.2018
Notikusi autoceļa A3 tranzīta maršruta rekonstruētā posma atklāšana Valkā

31. oktobrī norisinājās  autoceļa A3 tranzīta maršruta rekonstruētā posma oficiālā atklāšana Valkas pilsētā, Rīgas ielā, no pilsētas robežas līdz Zemgales ielai.

 

 

Šī posma rekonstrukcija bija ilgi gaidīta un ļoti nepieciešama - galvenokārt jau satiksmes drošības dēļ. Taču ne mazāk būtiski ir tas , ka šobrīd iebraukšana Valkā - pilsētā kur sākas Latvija, ir kļuvusi pilnīgi citāda - ir radīta vizuāli pievilcīga apkārtējā vide. Ielas posms reizē ir arī Eiropas nozīmes transporta koridora A3 Rīga - Tartu - Pēterburga posms.

 

 

Uzrunas klātesošajiem teica Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, VAS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange, AS “RERE Grupa” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš.

 

 

“Vēlos teikt lielu paldies Valkas pilsētas iedzīvotājiem par pacietību un sapratni, jo ilgstoši būvdarbi nekad nav patīkami. Milzīgs paldies visiem, kas bija iesaistīti , lai šis projekts realizētos - Satiksmes ministrijai, “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājam Jānim Langem, AS “RERE Grupa” valdes priekšsēdētājam Guntim Āboltiņam-Āboliņam, būvraugam Jānim Reinikam no SIA “Jurēvičs un partneri” , autoruzraugam Aigaram Leitim no SIA “Ceļu komforts”, kā arī darbu veicējiem- SIA “Valkas meliorācija” valdes priekšsēdētājam Jānim Biezajam” ,  tā - Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

 

AS “RERE Grupa” valdes priekšsēdētājs Guntis Āboltiņš-Āboliņš uzskata, ka šis ir vēsturiski svarīgs ceļš: “Mēs esam ne tikai vēsturiskā brīdī, bet arī vēsturiska maršruta posmā , kurš ir bijis iezīmēts jau Livonijas laika maršrutos kā ļoti svarīgs virziens, kas savieno Eiropu ar sākotnējo Tērbatu. Ceļotāju piezīmes par šo Livonijas daļu liecina, ka ceļi ir bijuši neizbraucami un briesmīgā stāvoklī. Šobrīd ir pienācis otrs vēsturisks brīdis, kad šis tranzīta ceļš šādu kvalitāti vēl nekad nav piedzīvojis. Man par to ir liels lepnums, ka esam pierādījuši ko mēs spējam, esam iemācījušies ko jaunu un nav jākaunas par to, kas ir izdarīts. Liels paldies manai komandai, kas šo darbu paveica lieliski un paldies visām iesaistītajām pusēm.” 

 

 

AS “Latvijas Valsts ceļi” valdes priekšsēdētājs Jānis Lange pauž prieku par sasniegto rezultātu : “ Latvijas valsts galvenie autoceļi robežas tuvumā šobrīd visur ir sakārtoti, turpretī kaimiņvalstīs ir atsevišķi posmi , kuri robežas otrā pusē ir nedaudz sliktāki, nekā pie mums.

Paldies Valkas pašvaldībai par konstruktīvo sadarbību, par ieguldījumu no savas puses, par spēku un drosmi nebaidīties , lai sasniegtu rezultātus.”

 

 

Darbu gaitā ir pilnībā rekonstruēts Rīgas ielas posms no rotācijas apļa līdz pilsētas robežai ( veikta ceļa segas rekonstrukcija, izbūvēta apgaismota ietve un velosipēdistu celiņš, uzstādītas autobusu pieturas un LED apgaismojums).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.