12.09.2018
Noslēdz sadraudzības līgumu ar Čamlijailas pašvaldību

7. septembrī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valkas pagasta saieta nama "Lugažu muiža" vidējās paaudzes deju kolektīvs "Spriņģi" devās ceļā uz Turciju, lai pārstāvētu 3.Starptautisko tūrisma festivālu Mersinā. 

 

Viesošanās laikā ,10. septembrī, domes vadītājs ar Čamlijailas pašvaldības mēru İsmail Tepebağli noslēdza sadraudzības līgumu par sadarbību vairākās jomās, uzsvaru liekot uz ekonomiskās attīstības, kultūras un izglītības  jomu.

 

"Līguma parakstīšana tika gatavota gandrīz 3 gadus, jo Turcijā tas ir ļoti sarežģīti - ir jāsaņem daudz dažādas atļaujas pat prezidenta līmenī " , stāsta pašvaldības vadītājs V.A.Krauklis. "Parakstīšanas ceremonija bija lieli svētki ne tikai Čamlijailas pašvaldībā, bet visā Mersinas reģionā, kur ir 2 miljoni iedzīvotāju."

 

Abas puses plāno attīstīt sadarbību sporta un tūrisma jomā, palīdzot attiecīgajiem uzņēmumiem un organizācijām veidot biznesa kontaktus, jo īpaši atbalstot mazo un vidējo uzņēmumu komerciālos sakarus. 

"Izteicu uzaicinājumu Turcijas uzņēmēju delegācijai uz Latviju, izklāstīju par uzņēmējdarbības iespējām Valkā, Igaunijā un citviet Latvijā. Ticu, ka no šīs sadarbības būs arī praktisks labums,"  tā – V.A.Krauklis.  Valkas novada domes mērs atzinīgi vērtē uzņemšanu Turcijā un braucienu uzskata par izdevušos.

 

 

Ziņa par sadraudzības līguma slēgšanu bija ne vien lokālajos,bet arī visos lielākajos Turcijas nacionālajos medijos. 

 

Šeit ieskatam: 

 

 

 
Sadraudzības līguma noslēgšana ar Čamlijailas pašvaldību
"Spriņģi" pārstāv Latviju festivālā Turcijā
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.