09.10.2020
No 12. oktobra, šķērsojot Latvijas robežu, jāaizpilda elektroniskā anketa - Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotājiem īpaši nosacījumi

No 12. oktobra, šķērsojot Latvijas Republikas robežu, būs jāaizpilda elektroniskā anketa. Tā būs pieejamas no jebkuras viedierīces un aizpildāmas īpašā tīmekļvietnē covidpass.lv no 12. oktobra.

 

Tas nozīmē, ka personām, kas iebrauc Latvijas Republikā līdz 11. oktobrim plkst. 23:59, vēl ir jāaizpilda papīra anketas, par kurām tāpat kā šobrīd – parūpēsies pārvadātāji. Iestājoties 12. oktobrim, jau būs pieejama mājaslapa covidpass.lv, un personām, kas šķērsos Latvijas Republikas robežu, obligāti būs jāaizpilda anketa un jāparāda saņemtais QR kods robežsargiem.

 

Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem elektroniskā apliecinājuma anketa jāiesniedz vienu reizi 30 dienās.

 

Pēc anketas aizpildīšanas, uz e-pastu atnāks sistēmas automātiski sagatavots e-pasts, kurā minēts, ka jāievēro pašizolācija, bet uz Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem šis NEATTIECAS!

 

Atgādinām, ka spēkā esošajos Ministru kabineta noteikumos Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai" 58.5 punktā noteikts, ka 10 dienu pašizolācija NETIEK attiecināta uz Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri ikdienā šķērso Latvijas Republikas sauszemes robežu ar Igaunijas Republiku, ja viņi nepārvietojas ārpus Valkas un Valgas pašvaldību administratīvajām teritorijām.

 

Valdības lēmums arī paredz, ka personas, kuras ikdienā dodas uz darbu, izglītības iestādi, vai medicīnas iestādi saņemt ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumus, kas nav pieejami Latvijas teritorijā, apliecinājuma anketu aizpilda vienu reizi 30 dienās.

 

Apliecinājuma aizpildīšana ir jāveic ne agrāk kā 48 stundas pirms Latvijas Republikas robežas šķērsošanas un informācijas sistēmā iekļauj šādas ziņas:

 

1. par personu:

1.1. vārds (vārdi);

1.2. uzvārds;

1.3. personas kods (identifikācijas numurs);

1.4. dzimšanas datums, ja nav piešķirts personas kods (identifikācijas numurs);

 

2. par ceļošanas dokumentu:

2.1. veids;

2.2. numurs;

2.3. izdevējvalsts;

 

3. par personas ieceļošanu Latvijā:

3.1. ieceļošanas datums un laiks;

3.2. ieceļošanas veids (gaisa kuģis, kuģošanas līdzeklis, autobuss, vilciens vai cits);

3.3. reisa numurs (maršruts) un sēdvietas (kajītes, vagona) numurs, ja ieceļo ar gaisa kuģi, kuģošanas līdzekli, autobusu vai vilcienu;

3.4. vai persona Latvijā ieradusies darba vizītē; (Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotāji šo aili atstāj tukšu)

3.5. vai persona šķērso Latvijas valsts robežu tranzīta nolūkā; (Valkas un Valgas pašvaldību iedzīvotāji šo aili atstāj tukšu)

3.6. nākamā valsts, uz kuru persona dodas, ja šķērso Latvijas valsts robežu tranzīta nolūkā;

 

4. par personas uzturēšanos citā valstī (valstīs) pēdējo 14 dienu laikā:

4.1. valsts;

4.2. datums, kad persona izceļojusi no valsts;

 

5. personas kontaktinformācija:

5.1. tālrunis;

5.2. elektroniskā pasta adrese;

5.3. dzīvesvietas (uzturēšanās vietas) adrese Latvijā, kurā persona būs sasniedzama, ja personai jāievēro pašizolācija.

 

Katrai pilngadīgai personai apliecinājums ir jāaizpilda atsevišķi, nepilngadīgām personām apliecinājumu aizpilda vecāki vai likumīgie aizbildņi.

 

Pēc apliecinājuma anketas aizpildīšanas ieceļotājs saņems personificētu QR kodu, kas apliecinās datu iesniegšanu. Ja gadījumā QR kods tiks nozaudēts, mājaslapā ir izveidota funkcija “saņemt QR kodu” atkārtoti, ievadot e-pasta adresi.

 

Anketā norādītie dati tiks automātiski nodoti tiesībsargājošajām iestādēm – Valsts policijai (VP), Valsts robežsardzei (VRS) un Slimību profilakses un kontroles centram (SPKC). Personas dati tiks uzglabāti 30 dienas ar mērķi saņemto informāciju izmantot epidemioloģiskās drošības nodrošināšanai un kontaktpersonu izsekojamībai. Pēc 30 dienām, personas dati tiks automātiski dzēsti.

 

Pēc LR Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas sagatavotajiem materiāliem informāciju apkopoja:

Ivo Leitis,

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Rakstam pievienoti 2 komentārs(-i)

Līga, 2020-10-12 00:58
Valkas novads iedzīvotājam, aizpildot elektroniskā apliecinājuma anketu, uz e-pastu saņēma vēstuli, ka jāievēro pašizolācija un sarakstīts viss, ko nedrīkst darīt. Tad kādi patiesībā ir nosacījumi Valkas novads un Valgas pagasta iedzīvotājiem? Par Valgu tālāk nedodos. Kāpēc jāaipilda tās anketas Valkas novada un Valgas pagasta iedzīvotājiem?

Valkas novads, 2020-10-13 09:50
Sveiki, Līga! Pēc anketas aizpildīšanas, uz e-pastu atnāk sistēmas automātiski sagatavots e-pasts, kurā minēts, ka jāievēro pašizolācija, bet uz Valkas novadā un Valgas pagastā (Igaunijas Republika) deklarētajiem iedzīvotājiem šis NEATTIECAS! Esam centušies panākt, lai Valkas/Valgas iedzīvotājiem šī anketa nebūtu jāpilda, bet valsts palika pie savas nostājas, jo tas nepieciešams statistikai. Rezultātā rasts kompromiss, ka Valkas novadā un Valgas pagastā deklarētajiem iedzīvotājiem, kā arī tiem cilvēkiem, kuri ikdienā šķērso robežu, lai dotos uz darbu, izglītības iestādi, vai medicīnas iestādi saņemt ārsta nozīmētus veselības aprūpes pakalpojumus, kas nav pieejami Latvijas teritorijā, apliecinājuma anketu aizpilda vienu reizi 30 dienās nevis katru reizi kā tas ir citiem.