14.08.2013
Konkurss par Valgas pilsētu raksturojošu dziesmu

Vēl tikai līdz 22.augustam ikviens dziesmas autors (arī no Latvijas) var pagūt piedalīties konkursā un iesniegt savu oriģinālskaņdarbu, kas raksturotu dvīņu pilsētu Valgu. Dziesmas vārdiem jābūt igauņu valodā, tā var būt solo, ansambļa vai kora dziesma. Dziesma tiks izvēlēta koncerta laikā, 5.oktobrī. „Konkursa mērķis ir atrast Valgai piemērotu muzikālo moto – dziesmu, kas būtu prātā paliekoša, stāstītu par robežpilsētu kā labu dzīvesvietu, izceltu dvīņu pilsētas statusu,” stāsta viena no idejas autorēm, Valgas pilsētas domes priekšsēdētāja Külliki Siilak. Dziesma ar fonogrammu, notīm un vārdiem (igauņu valodā) jāiesniedz Valgas kultūras un interešu centrā līdz 22.augustam. Labākās dziesmas autors saņems prēmiju 777 EUR. Papildus tiks pasniegtas īpašas balvas un noteikta arī skatītāju simpātijas dziesma. Mūzika abās dvīņu pilsētās cienīta jau kopš senatnes. Pirmie Igaunijā pazīstamākie komponisti un kultūras darbinieki izglītību guvuši Valkā/Valgā Jāņa Cimzes seminārā. Tādējādi Valku un Valgu zināmā mērā var uzskatīt par Latvijas un Igaunijas mūzikas vēstures šūpuli. Organizatori cer, ka robežpilsētu mūzikas senā tradīcija iedvesmos literātus un komponistus jauniem darbiem. Valka/Valga savā 420.dzimšanas dienā ieguva moto „Valka/Valga – viena pilsēta, divas valstis” un logo, kur attēlota lidojoša cielava, jo dvīņu pilsētas, skatoties no augšas, atgādina putna kontūru. Gatavojoties nā

Vēl tikai līdz 22.augustam ikviens dziesmas autors (arī no Latvijas) var pagūt piedalīties konkursā un iesniegt savu oriģinālskaņdarbu, kas raksturotu dvīņu pilsētu Valgu. Dziesmas vārdiem jābūt igauņu valodā, tā var būt solo, ansambļa vai kora dziesma. Dziesma tiks izvēlēta koncerta laikā, 5.oktobrī.

„Konkursa mērķis ir atrast Valgai piemērotu muzikālo moto – dziesmu, kas būtu prātā paliekoša, stāstītu par robežpilsētu kā labu dzīvesvietu, izceltu dvīņu pilsētas statusu,” stāsta viena no idejas autorēm, Valgas pilsētas domes priekšsēdētāja Külliki Siilak.

Dziesma ar fonogrammu, notīm un vārdiem (igauņu valodā) jāiesniedz Valgas kultūras un interešu centrā līdz 22.augustam. Labākās dziesmas autors saņems prēmiju 777 EUR. Papildus tiks pasniegtas īpašas balvas un noteikta arī skatītāju simpātijas dziesma.

Mūzika abās dvīņu pilsētās cienīta jau kopš senatnes. Pirmie Igaunijā pazīstamākie komponisti un kultūras darbinieki izglītību guvuši Valkā/Valgā Jāņa Cimzes seminārā. Tādējādi Valku un Valgu zināmā mērā var uzskatīt par Latvijas un Igaunijas mūzikas vēstures šūpuli. Organizatori cer, ka robežpilsētu mūzikas senā tradīcija iedvesmos literātus un komponistus jauniem darbiem.

Valka/Valga savā 420.dzimšanas dienā ieguva moto „Valka/Valga – viena pilsēta, divas valstis” un logo, kur attēlota lidojoša cielava, jo dvīņu pilsētas, skatoties no augšas, atgādina putna kontūru.

Gatavojoties nākamajai apaļajai jubilejai, Valgas pilsēta aicina komponistus kopā ar vārdu autoriem dot ieguldījumu muzikālā moto – dziesmas radīšanā, lai tas varētu skanēt, 2014.gadā atzīmējot pilsētu 430.jubileju.

Konkursa NOLIKUMS

Informācija sagatavota: Latvijas – Igaunijas institūtā

Papildus informācija Valgas pilsētas domē:
Hele Heletäht, +3727669902; +37253472255, hele[punkts]heletaht[uz]valgalv[punkts]ee

kamajai apaļajai jubilejai, Valgas pilsēta aicina komponistus kopā ar vārdu autoriem dot ieguldījumu muzikālā moto – dziesmas radīšanā, lai tas varētu skanēt, 2014.gadā atzīmējot pilsētu 430.jubileju. Konkursa NOLIKUMS Informācija sagatavota: Latvijas – Igaunijas institūtā Papildus informācija Valgas pilsētas domē: Hele Heletäht, +3727669902; +37253472255, hele[punkts]heletaht[uz]valgalv[punkts]ee

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.