26.02.2014
Konferencē stāstīs par Latvijas cerībām Baltijas valstu dzelzceļu tīkla attīstībā

26.februārī Tartu, Dorpatas konferenču centrā no plkst. 11.00 – 14.00 notiek publiska konference „Rail Baltica  – jautājumi, uz kuriem ir jāatbild”. Konferencē kā vienīgais pārstāvis no Latvijas piedalās arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.
Valkas pašvaldības vadītājs Tartu stāstīs par Latvijas cerībām Baltijas valstu dzelzceļu tīkla attīstībā.
Tiks apspriesti jautājumi par Eiropas tīklu attīstīšanas principiem, par Rail Baltica šā brīža plānošanas procesu un paredzēto turpmāk, cilvēku un preču kustību, kā arī citi. Konferencē piedalās arī Igaunijas Ekonomikas un Komunikācijas ministrijas Transporta attīstības un investīciju departamenta vadītājs Tomass Haidaks un Rail Baltica projekta vadītājs Indreks Sirps. Konferencē uzstāsies arī Valgas apriņķa vecākais Margus Lepiks, kurš stāstīs par to, ko Dienvidigaunija sagaida transporta tīkla attīstībā.
Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valgas mērs Kalevs Herks jau tiekoties sanāksmē par Rail Baltica Valgā, šā gada 16.janvārī, apsprieda, ka iespējamā dzelzceļa līnija caur Valgu un Tartu būtu lielāks ieguvums gan Latvijai, gan Igaunijai.
Igaunijas nacionālā raidsabiedrība vēsta, ka Igaunijas Ekonomikas un komunikāciju ministrija šobrīd izvērtē iespēju atjaunot dzelzceļa satiksmi starp Tartu un Rīgu, jo pašlaik netiek nodrošināts tiešs vilcienu reiss starp šīm pilsētām – Valkā ir jāpārsēžas citā vilcienā.
Kolīdz būs izlemts, ka Rail Baltica dzelzceļa tīkls vedīs caur Pērnavu, nevis Tartu, būs jādomā, kā uzlabot starptautiskos savienojumus uz Tartu, norādījis Tomass Haidaks. Viņš skaidro, ka tiklīdz latvieši pabeigs renovēt dzelzceļa savienojumu uz Rīgu, tiešā savienojuma atjaunošana, sadarbojoties abām valstīm, būs pilnībā reāla, un tādā veidā varētu nodrošināt ātru dzelzceļa savienojumu Dienvidigaunijas reģionam Rīgas virzienā un atpakaļ.
Šobrīd Latvija ir apņēmusies līdz nākamā gada nogalei renovēt Rīgas – Valkas dzelzceļa posmu.

Informāciju sagatavoja Zane Brūvere

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.