17.04.2019
Koka dienas 2019 - plašākais koka arhitektūras un būvniecības notikums Latvijā

Aicina pašvaldību darbiniekus, attīstības plānotājus un būvvalžu speciālistus uz Latvijā plašāko un informatīvāko koka būvniecības un tehnoloģiju notikumu - jau trešajām ikgadējām Koka dienām Cēsīs.

 

Centrālais notikums - starptautiska konference Vidzemes koncertzālē “Cēsis” 2. maijā no plkst. 9:00 līdz 18:00 - ir lieliska iespēja uzzināt jaunākās tendences un risinājumus koka arhitektūrā un būvniecībā Eiropā, sākot ar akustiku un ugunsdrošību, lielu publisko un dzīvojamo ēku risinājumiem, un beidzot ar praktiskām koka arhitektūras darbnīcām Ziemeļvalstu augstskolās. Uzmanība tiks pievērsta arī koka būvniecībai pašu spēkiem, izmantojot videi draudzīgas tehnoloģijas un apdares paņēmienus, kā arī atgūtus koka materiālus.

Vairāk informācijas un pieteikšanās pasākumiem www.kokadienas.lv


Koka dienu mērķis ir veicināt augstas pievienotās vērtības kokapstrādes nozaru attīstību, praktisku un akadēmisku zināšanu pārnesi, demonstrēt mūsdienīgu koka arhitektūru, veicināt augstu amatniecisku un tehnoloģisku kvalitāti būvniecībā, palīdzēt jaunajiem arhitektiem, dizaineriem un kokamatniekiem praktiski īstenot labākās koka ražojumu idejas un parādīt tās plašai auditorijai. Viena no galvenajām šī gada Koka dienu tēmām ir mācīšanās caur darīšanu. Koka dienas ir lieliska iespēja tikties un veidot kontaktus ar nozares speciālistiem no Latvijas un ārvalstīm.

 

Koka dienu norise
Koka dienas svētdien, 28. aprīlī, atklās četru dienu Dizaina un arhitektūras darbnīca Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā. Darbnīca paredzēta kokapstrādes, dizaina un arhitektūras profesionāļiem, studentiem un entuziastiem, kuri lolo kāda koka dizaina parauga vai produkta ideju, bet līdz šim nav raduši iespēju to īstenot. Tās gaitā dalībniekiem tiks dota iespēja ar labi aprīkotas kokapstrādes darbnīcas iekārtām, izmantojot Koka dienu atbalstītāju sagādātus materiālus un konsultējoties ar profesionāliem mentoriem, uzlabot un izgatavot savu izstrādājumu vai pat nelielu produktu partiju.


Ceturtdien, 2. maijā, visas dienas garumā notiks plaša koka arhitektūras un būvniecības zinātniskā konference Vidzemes koncertzālē «Cēsis» ar Latvijas un ārvalstu ekspertu piedalīšanos.

Pievērsīsim uzmanību ne vien liela mēroga publiskām un dzīvojamām koka būvēm, bet arī mācībām caur darīšanu, būvniecībai pašu rokām, izmantojot atgūtus koka materiālus, un tās praktiskiem piemēriem.


Pasākums tiek rīkots sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultāti. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā. Konferences laikā notiks Dizaina un arhitektūras darbnīcā radīto produktu un uzņēmumu — Koka dienu sadarbības partneru — izstāde.

Koka dienu konference visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas. Latvijas Arhitektu savienība par konferences apmeklējumu sertificētiem arhitektiem piešķir 3,6 kompetences paaugstināšanas kredītpunktus.


Piektdien, 3. maijā, un sestdien, 4. maijā, būs iespēja apmeklēt koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova, Ievas Zilbertes un Edgara Raituma vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu izmantošanā. Koka dienu restaurācijas darbnīca visiem studentiem, skolēniem, izglītības darbiniekiem un žurnālistiem, kā arī Cēsu pašvaldības darbiniekiem ir bez maksas.


Uzzināt vairāk par Koka dienu norisi un pieteikties pasākumiem iespējams tīmekļvietnē www.kokadienas.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.