05.11.2014
Godināti sakoptāko īpašumu laureāti

Ir aizvadīta Lauku balle, kur tika sumināti arī konkursa „Sakoptākā dzīves un darba vieta 2014”  dalībnieki un laureāti. Šogad vērtēšana bija nedaudz atšķirīga, taču nemainīgs kritērijs ir - sakoptība, jo tieši sakoptība ir katras  kārtīgas sētas pamatā. Apskatītajos objektos komisija pamanīja kādu kopīgu iezīmi - skaisti padarītu darbu, kas daudzviet ir vērtējams jau kā lietišķā māksla. Kārtīgi saimnieki pat  ikdienišķus darbus var padarīt izcili. Daži piemēri: perfekti nopļauts zāliens reizi trijās dienās, malka sakrauta ideāli taisnā paralēlskaldnī, regulāri cirptu skujeņu grupas, akmeņu mūra siena ar metālkaluma mežģīnēm, guļbūve sunim, labierīcību namiņš un šo uzskaitījumu varētu turpināt vēl un vēl. Bet skaistākais – tas viss ir šeit -  Valkas novadā. Šogad visi dalībnieki dāvanā no domes saņēma ielūgumu divām personām uz ekskursiju pavasarī pa Vidzemes dārziem. Plānotais galapunkts ir Kalsnavas arborētums, citi apskates objekti tiks precizēti, tāpat arī datums un laiks.

Piešķirtas vairākas balvas par īpašiem sasniegumiem un risinājumiem: -    par Latvijas pelēkā akmens godināšanu – Kārķu pagasta „Lejasšauju” saimniekus Aivaru un Ausmu Sokus; -    par draudzīgu kopsaimniekošanu – Kārķu pagasta labiekārtotās mājas Nr.6 iedzīvotājiem (mājas vecākā Iveta Blanka); -    par bērnu radītprieku pagalmā – brīvdabas mākslas darbnīca Ērģemes pagasta „Priedulājos”, saimniekam Rihardam Zundem; -    par koka kā materiāla iekļaušanu ainavā un izcilo „sirdsmājiņu” – Valkas pilsētas Smilšu 8A, lietišķās mākslas darbu meistaram Aigaram Sīkam; -    par dārzkopības meistarību - Ērģemes pagasta „Trucu” apjomīgo puķu dobju un cirpto skujeņu saimniecei Ingrīdai Voikai; -    par kāda Latvijas stūrīša sakopšanu – Kārķu pagasta atdzimušo „Pumpuru” saimniekiem Natālijai un Ivanam Sokačiem; -    par latvisko darba tikumu – Zvārtavas pagasta „Mieriņu” videi iederīgās sētas  saimniekiem Ilgai Harijam Rožekiem; -    par perfekcionismu darbā – Romeo Vanagu – precīzā malkas krāvuma veidotāju Valkas pagasta „Saule -2”.

Piešķirti divi konkursa laureāta tituli un balvās goda plāksnes un dāvanu kartes EUR 100 vērtībā: -    par sakoptāko ražošanas objektu – Valkas pagasta „Kalniešiem” (Dainas Anžes ģimene) -    par sakoptāko lauku sētu – Ērģemes pagasta „Purvkalniem” (īpašniece Anta Bērziņa)

Informāciju sagatavoja Aija Jurjāne

 

Valkas novada sakoptākie īpašumu 2014
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.