13.11.2013
Dosies uz dokumentālās filmas „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” pirmizrādi

Rīt, 14.novembrī, plkst.19.00 kinoteātrī „Splendid Palace” gaidāma Latvijas Televīzijas režisores Agitas Cānes un kino kritiķes Dairas Āboliņas veidotās dokumentālās  filmas „Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija” svinīgā kino pirmizrāde.
Uz jaunās filmas pirmizrādi dosies arī Valkas novada domes un Vijciema pagasta pārstāvji. Valkas novada delegācija uz filmas pirmizrādi ved Mārtiņdienas cienastu un mārtiņrozes. Pirms filmas demonstrēšanas vijciemieši aicinās klātesošos  kopā nodziedāt tautasdziesmu „Pūt, vējiņi”. Valkas novada dome ir sarūpējusi arī ielūgumus gan dokumentālās, gan mākslas filmas
„Pūt, vējiņi!” veidotājiem un aktieriem, aicinot piedalīties novada svētkos, kas notiks nākamgad, 23.maijā, Vijciema pagasta „Ielīcās”. Režisora Gunāra Pieša veidotā mākslas filma, kas veidota pēc Raiņa tāda paša nosaukuma lugas motīviem, bija pirmais un vienīgais latviešu kino mēģinājums ekranizēt kādu no izcilā rakstnieka darbiem. Pagājuši 40 gadi, kopš Vijciema “Ielīcās” tika uzņemta šī filma, taču daudziem tā palikusi atmiņā uz mūžu. Tāpēc domes priekšsēdētājs V.A.Krauklis rosina  novada iedzīvotājus apmeklēt šo etnogrāfisko sētu un atjaunot tās vēsturisko nozīmi. Tā var būt interesants apskates objekts tūristiem un  īpaša pasākumu norises vieta.
Atzīmējot Latvijas 95. dzimšanas dienu, svētdien, 17. novembrī, pulksten 19.05  LTV 1 ēterā varēs noskatīties jauno dokumentālo filmu «Pūt, vējiņi! Filmas arheoloģija», bet pulksten 21.40 – Rīgas kinostudijas mākslas filmu “Pūt, vējiņi!”.

Informāciju sagatavoja – Gundega Veinberga

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.