29.07.2019
Daļa Gaujienas iedzīvotāju izteikuši vēlmi pievienoties Valkas novadam

Šī gada 23. jūlijā Valkas novada dome saņēmusi vēstuli ar 90 Gaujienas iedzīvotāju parakstiem, kas izteikuši vēlmi gaidāmajā pašvaldību administratīvi teritoriālajā reformā pievienoties Valkas novadam.

 

Vēstulē iedzīvotāji un iestādēs strādājošie norādījuši, ka Gaujienas pagasts arī vēsturiski jau ietilpis Valkas apriņķī un pašreizējā teritorijas sadalījuma rezultātā apdzīvotās vietas Zvārtavas un kultūrvēsturiski nozīmīgā arhitektūras pieminekļa Zvārtavas pils atrašanās dažādos novados mulsinot gan tūristus, gan uzņēmējus. Gaujienas iedzīvotāji arī augsti novērtējuši Valkas novada domes Eiropas fondu piesaisti ne tikai, Valkas pilsētas, bet arī Valkas novada pagastu projektiem.

 

Pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātajā reformas plāna modelī Apes novadu, kurā atrodas arī Gaujienas pagasts, paredzēts pievienot Smiltenes novadam. Valkas novadam paredzēts pievienot Naukšēnu, Rūjienas un Strenču novadus.

 

“Valkas novada domes redzējums bija, ka labojot iepriekšējās reformas kļūdas, tiešām vajadzētu dalīt esošos novadus. Ar tādu oficiālu viedokli mēs arī vērsāmies ministrijā, bet diemžēl arī tikšanās reizē klātienē ar Juri Pūci,  kas notika piektdien, ministrs vēlreiz apliecināja, ka valsts nostāja ir novadus nedalīt. Līdz ar to, pilnībā atbalstot šo gaujieniešu iniciatīvu, izskatās, ka tā, diemžēl, nebūs reāla,” komentē Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.