29.04.2014
Meža dienās būvēs Kukaiņu viesnīcu

30. aprīlī Kārķos notiks 11. Meža dienas. Kā vienmēr būs tradicionālās lietas, bet netrūks arī pārsteigumu.
Pirmie ieskaņu pasākumi plānoti jau 29. aprīļa vakarā, kad Kārķos ieradīsies Rīgas Tehniskās Universitātes studentu grupa. Vakarā tautas namā pie kamīna dziesmas un sarunas ar mūziķi un dziesminieku Kārli Kazāku, kurām aicināti pievienoties ikviens interesents.
Meža dienu atklāšana 30. aprīlī pulksten 9.00 pie Kārķu pagasta pārvaldes. Šogad Meža dienu darbi, galvenokārt, notiks Lustiņdruvā un Ķires upes krastā, Sedas upes krastā pie Spiģu alas, pagasta centrā strādās SIA „Labie koki” arboristi. Pavisam darbi ritēs vienlaicīgi vairāk kā 10 objektos.
Kā jau tas talkā pienākas – pēc kopīga darba, būs kopīga maltīte un atpūta, kur katrs varēs sev atrast ko interesantu un aizraujošu – notiks arī 3. Koka auto sacensības Kārķos.
Meža dienu pasākumu vadīs dabas pētnieks Māris Olte. Viens no interesantākajiem darba objektiem būs Kukaiņu viesnīcas būve Lustiņdruvā. Iecerēts, ka dalību pie viesnīcas būves ņems arī Latvijā viens no zinošākajiem kukaiņu pētniekiem jeb entomologiem profesors Voldemārs Spuņģis.
Visas dienas garumā darbosies Zaļā koka darbnīca Viļņa Kazāka vadībā. Jaunums būs Ēnu teātris. Apskatāmas būs dažādas izstādes. Ikviens talkas dalībnieks aicināts uz talku ņemt beņķīti (paša vai kāda meistara gatavotu soliņu – kūtsbeņķīti, ūdensspaiņa soliņu, kartupeļu mizošanai, makšķerēšanai u.c. nodarbēm un vajadzībām gatavotu), lai ar tiem piedalītos Beņķīšu izstādē. Interesantākajiem eksponātiem paredzamas pārsteiguma balvas! Pēc tam vajadzības gadījumā beņķīšus varēsiet izmantotu sēdēšanai, baudot pēcpusdienā pasākuma atpūtas daļu, kur par muzikāliem priekšnesumiem rūpēsies tautā iemīļots dziedātājs un dziesmu autors Gunārs Meijers, kurš pēc tam vakarā kopā ar orķestri spēlēs arī ballē. Ikvienam pasākuma dalībniekam būs iespēja pārbaudīt savu veiklību un drosmi aizraujošās sportiskās aktivitātēs – pārbaudot savus spēkus alpīnisma aktivitātēs un loka šaušanā.
Būsiet mīļi gaidīti Kārķos raženi strādāt un kopīgi atpūsties! Pie mums kā jau tradicionāli, talka būs apvienota ar Meža dienām. Nāciet un aiciniet līdzi radus, draugus un ģimeni! Talku tūrisms – šis ir jēdziens, ko kārķēnieši centīsies iedibināt pirmie Latvijā – ikviens būsiet gaidīts Kārķos strādāt, sakopt vidi, aktīvi atpūsties un ko jaunu uzzināt! Viss notiks par prieku dabai un cilvēkiem!

Koka auto sacensību noteikumi

Sandra Pilskalne

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.