06.03.2019
Atkārtoti lūdz izskatīt jauna autobusa maršruta Gaujiena - Kalnaine – Valka izveidošanu

Valkas novada dome un Apes novada Gaujienas pagasta pārvalde nosūtījušas vēstuli LR Satiksmes ministram Tālim Linkaitam un Valsts SIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājam Kristiānam Godiņam vēstuli ar lūgumu atkārtoti izskatīt jauna satiksmes autobusa maršruta Gaujiena - Kalnaine – Valka izveidošanu, lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumus maršrutā dzīvojošiem iedzīvotājiem.

 

Valkas novada dome jau vairākkārt lūgusi izvedot šo maršrutu, lai Gaujienas, Zvārtavas un Valkas pagastu iedzīvotāji ar sabiedrisko transportu varētu nokļūt uz darbu Valkā/Valgā un atpakaļ, kā arī uz mācībām Valkā varētu tikt reorganizētās Ozolu skolas audzēkņi. Diemžēl, šī problēma līdz šim tā arī nav atrisināta un saistībā ar pieņemto lēmumu Ozolu skolu likvidēt ar 2019. gada 1. septembri, maršruta izveide ir kļuvusi vēl nepieciešamāka.

 

Valkā ir darbaspēka deficīts gan ražošanā, gan tirdzniecībā un jau tagad ir cilvēki, kuri no Gaujienas un Zvārtavas dažādos veidos nokļūst uz darbu, bet ir arī bezdarbnieki, kuriem tieši sabiedriskais transports dotu iespēju atgriezties darba tirgū. Tāpēc Valkas novada dome, kopīgi ar Gaujienas pagasta pārvaldi atkārtoti lūdz izveidot maršrutu Gaujiena – Kalnaine – Valka, ar tādu aprēķinu, lai Valkā no rīta tas būtu līdz 8.00, bet atpakaļ uz Gaujienu tas dotos ap pulksten 17.00.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.