16.08.2013
Arī Valkas novada domes priekšsēdētājs piedalīsies lāpu skrējienā

Šodien, 16.augustā ir lāpu skrējiena „Apkārt Latvijai” otrā diena, kas noslēgsies pie Valkas pilsētas kultūras nama. Pēdējā etapā, līdz kultūras namam, lāpu nesīs Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.

Otrās dienas skrējiena posms Salacgrīva – Valka noslēgsies ap plkst.21.00. Jau no plkst.20.00 – 21.30 Lugažu laukumā skanēs jautra mūzika, varēs mieloties ar mūsu novada zemessargu vārīto zupu no lauku virtuves, būs fotoizstāde „Karavīru ikdiena” un Nacionālo bruņoto spēku ieroču izstāde. Skrējējus un lāpnešus pie Valkas pilsētas kultūras nama sagaidīsim ap plkst.21.00.

Visa skrējiena kopējais garums ir aptuveni 1500 kilometru. Tas norisināsies septiņas dienas, 14 posmos. 16.augusta skrējiens maršruts ir Salacgrīva – Valka, un Kārķos skrējēji ieradīsies pēc plkst.18.00, Ērģemē – ap plkst.19.30. Trešajā dienā, 17.augustā skrējiens no Valkas stadiona uz Gaujienu sāksies plkst.8.00. Valkas un Apes novada robeža tiks šķērsota nedaudz pēc plkst.12.00.

Plānots, ka skrējiena posmā Salacgrīva – Valka piedalīsies vairāk nekā 140 skrējēju, no kuriem 110 būs lāpneši. Zemessardzes 22.kājnieku bataljona pārstāvis kapteinis Agris Kamzols stāsta, ka ļoti pretimnākošas, un ar lielu iniciatīvu skrējiena organizatoriskajos jautājumos ir pašvaldības: „Skrējienam aktīvi pieteikušās Alojas, Mazsalacas, Naukšēnu un Valkas pašvaldības, kā arī Valsts policijas, Valsts robežsardzes, 217.Alojas jaunsargu vienības un 213.Valkas jaunsargu vienības pārstāvji. SIA „Naukšēni” skrējiena dalībniekiem sarūpējuši cienastu un atspirdzinājumus.”

Lāpu skrējienam pieteikušies jau vairāk nekā 2000 dalībnieku. Joprojām ikviens, kurš vēlas skriet par Latviju, aicināts pieteikties pie konkrētā posma atbildīgā NBS pārstāvja, elektroniski atsūtot savu vārdu, uzvārdu, vecumu, tālruņa numuru, e-pasta adresi, kā arī informāciju par starta vietu. Pats skrējējs var izvēlēties no kura punkta līdz kuram viņš vēlas skriet.

Skrējiens notiek, godinot Nacionālo bruņoto spēku (NBS) 1992.gadā organizētās lāpu stafetes 21.gadadienu. Tas veltīts Latvijas valsts proklamēšanas 95.gadadienai un valstiskās neatkarības atjaunošanas 22.gadadienai. „Pirms 20 gadiem skrējiena mērķis bija apliecināt Latvijas neatkarības atgūšanu un mūsu valsts robežu nostiprināšanu. Šobrīd svarīgi ir stiprināt mūsu valsts iedzīvotāju kopības un drošības sajūtu,” aicina biedrības valdes priekšsēdētājs, atvaļinātais viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Kontaktinformācija skrējiena dalībnieku reģistrācijai

Skrējiena 2.diena (16.08.), Salacgrīva – Mazsalaca – Valka

Skrejiena 3 diena (17.08.), Valka – Aluksne,detalizēts maršruta sadalījums

Papildus informācija ZS 22.kājnieku bataljona kapteinis Agris Kamzols, 29238088, agris[punkts]kamzols[uz]mil[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.