03.05.2019
2. maijā Rīgā piemin ģenerāli Pēteri Radziņu

2. maijā Rīgā notika Latvijas armijas ģenerāļa, Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Voldemāra Radziņa 139. dzimšanas dienas atcerei veltīti pasākumi.

Ģenerāļa P.Radziņa piemiņas pasākumi sākās Rīgas Brāļu kapos. Klātesošos uzrunāja Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba priekšnieks ģenerālmajors Ivo Mogiļnijs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un ģenerāļa P.Radziņa biedrības pārstāvji.

Pasākumos piedalījās arī Ģenerāļu kluba, ģenerāļa P.Radziņa biedrības, Valkas novada domes pārstāvji, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni-jaunsargi un ģenerāļa P.Radziņa ģimenes piederīgie.


Nacionālo bruņoto spēku Apvienotajā štābā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēniem bija iespēja iepazīties ar Rekrutēšanas un atlases centra sniegto prezentāciju. Pēc prezentācijas skolēni apmeklēja Nacionālo bruņoto spēku Štāba bataljonu.

Pēteris Voldemārs Radziņš dzimis 1880. gada 2. maijā Valkas apriņķa Lugažu pagastā. Savu pirmo izglītību ieguvis vietējā draudzes skolā, tad sekoja mācības Valkas pilsētas reālskolā un Nelsona privātskolā. Apsverot turpmākās profesijas izvēli, P. Radziņš izšķīrās par militāro dienestu, kļūstot par neatkarīgās Latvijas armijas štāba priekšnieku, bet pēc tam arī par armijas komandieri.

 

Foto: vsrž. Gatis Indrēvics, AM

 

 

Informāciju sagatavoja:

NBS AŠ Administratīvās pārvaldes 

Protokola un ceremoniju daļa

Ģenerāļa P. Radziņa piemiņas pasākums Rīgā (vsrž. G.Indrēvics, AM)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.