17.04.2019
2. maijā Rīgā pieminēs ģenerāli Pēteri Radziņu

2.maijā ar svinīgu pasākumu Rīgā atzīmēs Latvijas armijas ģenerāļa, divkārtējā Lāčplēša kara ordeņa kavaliera Pētera Voldemāra Radziņa 139. dzimšanas dienu.

 

Piemiņas pasākumā piedalīsies arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni.

 

Pasākuma programma sāksies plkst. 10.00 ar dalībnieku gājiena ceremoniju Rīgas Brāļu kapos no Strēlnieku vārtiem (Varoņu ielas pusē) līdz mātes Latvijas tēlam. Pēc dalībnieku nostāšanās gaidāms muzikāls pavadījums un vēsturisks stāstījums. Pasākuma dalībniekus uzrunās pārstāvji NBS Apvienotā štāba, Valkas pašvaldības un Ģenerāļa P.Radziņa biedrības. Pasākuma noslēgumā paredzēta ziedu nolikšana.

 

Ap plkst. 11.00 NBS AŠ Lāčplēša kara ordeņa zālē Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēniem būs iespēja iepazīties ar Rekrutēšanas un atlases centra sniegto prezentāciju. Pēc prezentācijas, skolēniem būs iespēja doties eksurijā pa NBS Štāba bataljona teritoriju.

 

Jubilejas svinības noslēgsies ar atceres pasākums plkst. 18.00 pie Prezidenta pils mūra 11.novembra krastmalā pie ģenerāļa P.Radziņa piemiņas plāksnes.

 

 

Par ģenerāļa P.Radziņu:

P.Radziņš ir dzimis Lugažu pagasta “Jaunvīndedzēs”. Skolas gaitas uzsācis Lugažu draudzes skolā, bet pēc tam mācījies Valkas pilsētas skolā un Valkas Nelsona reālskolā.

Ģenerālis visu savu dzīvi veltījis Latvijas armijas veidošanai. Laikabiedri uzsver ģenerāļa godīgumu, taisnīguma izjūtu un patriotismu. Viņš apbalvots ar daudziem ordeņiem: IV šķiras Sv. Jura ordeni, II un III šķiras Sv. Staņislava ordeņiem, II, III un IV šķiras Sv. Annas ordeņiem, III šķiras Lāčplēša Kara ordeni nr. 1, 1927. gadā apbalvots ar II šķiras Lāčplēša Kara ordeni, I šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, I šķiras, II pakāpes Igaunijas Brīvības krustu, III šķiras Francijas Goda Leģiona ordeni, Polijas “Virtuti Militari” ordeni, I šķiras Somijas Baltās rozes ordeni un I šķiras Zviedrijas Šķēpa ordeni.

Neaizmirsīsim, ka trīs mirdzošās zvaigznes Brīvības piemineklī ir izcīnītas arī ar ģenerāļa Radziņa gudrību un varonību.

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciālists

Ivo Leitis

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.