14.03.2022
Valkas pilsētas kultūras namā 18. martā plkst. 19.00 – grupas "Sestā Jūdze" koncerts "Tālāk par vārdiem"

Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā Jūdze” dibināta 2001. gadā. Tā kā grupas dislokācijas vieta dibināšanas brīdī bija Bilska, kas atrodas sešas jūdzes no tuvējās un izteikti latviskās mazpilsētas Smiltenes, tad šim attālumam par godu arī radās grupas nosaukums “Sestā Jūdze”.

 

Vairāk nekā 20 pastāvēšanas gadu laikā “Sestā Jūdze” uzstājusies kantrimūzikas festivālos un citos pasākumos Latvijā, Lietuvā, Vācijā, Anglijā, Īrijā, kā arī Dānijā, Silkeborgas kantrimūzikas festivālā, kas ir viens no nozīmīgākajiem šī mūzikas stila pasākumiem Eiropā. Savukārt 2019. gada vasarā “Sestā Jūdze” kļuva par pirmo Latvijas grupu, kas uzstājusies Eiropas lielākajā kantrimūzikas pasākumā “Trucker & Country Festival” Šveices kūrortpilsētā Interlakenā.

 

Kopš grupas dibināšanas, piedaloties Bauskas Starptautiskajā kantrimūzikas festivālā, “Sestā Jūdze” vairākkārt ieguvusi “Grand Prix” kā labākā grupa, kā arī saņēmusi balvas par labāko dziesmu un labāko izpildītāju.

 

Tāpat “Sestā Jūdze” trīs reizes ieguvusi Latvijas mūzikas ierakstu “Gada balvu” – vienu reizi kategorijā “Labākā dziesma”, divas – kategorijā “Labākais albums”. Grupa laidusi klajā piecus albumus – “Emigrants” (2004), “Kalendārs” (2008), “Iebrien manā saulrietā” (2012), “Labāko dziesmu izlase” (2016) un ‘’Upe’’ (2021). Albums ‘’Upe’’ tikko saņēmis prestižo Mūzikas profesionāļu balvu “Zelta Mikrofons”, kā labākais kantri mūzikas albums Latvijā.

 

Grupas sastāvs: Agris Gedrovičs (balss, akustiskā ģitāra), Modris Miķelsons (basģitāra, balss), Jānis Misiņš (ģitāras, bandžo), Kristaps Rullis (stīlģitāra) un Aldis Strazdiņš (bungas).

 

Ieeja uz koncertu - 10 eiro.

 

 

 

Biļešu iepriekšpārdošana kultūras nama kasē darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00, norēķini iespējami tikai skaidrā naudā.

 

Apmeklētājiem būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un derīgs vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts . Kultūras namā jālieto sejas maska!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.