28.05.2018
Valkas novadpētniecības muzejam - nozīmīgs apbalvojums

25.maijā, atzīmējot Starptautisko Muzeju dienu, Oskara Kalpaka muzejā un piemiņas vietā “Airītes” tika pasniegta Latvijas Muzeju biedrības Gada balva 2018 (iepriekšējais balvas nosaukums “Zelta Puteklis”). Šī ir vienīgā balva Latvijas muzeju nozarē un tiek pasniegta jau devīto gadu ar mērķi sekmēt ilgtspējīgu un kvalitatīvu muzeju nozares attīstību Latvijā. Balva izceļ muzeja radīto produktu kvalitāti, pieejamību un nozīmi sabiedrībai.

Apbalvošanas ceremonijas laikā Latvijas muzejiem pavisam tika pasniegtas 12 galvenās balvas no Latvijas Muzeju biedrības sadarbībā ar  pasākuma galveno atbalstītāju - VAS “Latvijas dzelzceļš”. Tāpat tika pasniegta ICOM  (International Council Of Museums) Latvijas Nacionālās komitejas balva un pasākuma atbalstītāju specbalvas.

Trīs balvas tika pieškirtas nominācijā “Gada ekspozīcija 2018”, iedalot tās kategorijās pēc muzeju darbinieku skaita. Nominācijā “Gada ekspozīcija 2018 (muzejā ar vairāk kā 50 darbiniekiem)” uzvarētājs ir Latvijas Dabas muzejs ar ekspozīciju “Botānika un mikoloģija”. Ekspozīcijā, kur mākslinieciskais risinājums ļauj izjust meža klātbūtni un dabas noslēpumainību, var iepazīties ar Latvijā biežāk sastopamajiem biotopiem, savvaļas augiem un sēnēm.

Nominācijā “Gada ekspozīcija 2018 (muzejā ar 11 līdz 50 darbiniekiem)” par uzvarētāju kļuva Daugavas muzejs ar jauno pamatekspozīciju, kas apmeklētājam ļauj iepazīt atšķirīgo un daudzslāņaino Daugavas un Salaspils novada vēstures stāstu modernā un interaktīvā veidā.

Savukārt nominācijas “Gada ekspozīcija 2018 (muzejā līdz 10 darbiniekiem)”  uzvarētājs ir Valkas novadpētniecības muzejs ar patstāvīgo ekspozīciju “Valka – Latvijas neatkarības šūpulis”. Ekspozīcija izveidota kā jauns un mūsdienīgs kultūras produkts, kas kalpo kā Latvijas vēstures mācību palīglīdzeklis, ļaujot gūt plašāku priekšstatu par Latvijas valstiskuma veidošanas ceļu un valsts dibinātājiem.

Vairāk informācijas: http://www.muzeji.lv/lv/projects/edp/pasniegta-latvijas-muzeju-biedribas-gada-balva-2018/

 

Zane Grīnvalde
Latvijas Muzeju biedrības valdes priekšsēdētāja
Tālr. 29418187
www.facebook.com/muzejilv
www.twitter.com/muzeji_lv

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.