18.06.2019
Valkas novada teātri dosies uz Alūksni

Laikā no 2019. gada 19. līdz 21. jūlijam Alūksnē notiks XIV Latvijas amatierteātru salidojums “Spoguļo!”, pulcējot kopā ap 1800 dalībnieku no 115 amatierteātriem. Salidojumā uz dažādām Alūksnes pilsētas un novada skatuvēm būs iespēja redzēt 52 izrādes – atšķirīgas pēc žanra, formas, attēlotā laikmeta, kā arī izteiksmes līdzekļu izvēles.

 

 

Arī Valkas novada teātru kolektīvi – Valkas pilsētas teātris, Valkas pagasta amatierteātris "Rūdis", Kārķu pagasta amatierteātris "Strops", Zvārtavas pagasta amatierteātris „Latviānis”, Vijciema pagasta amatierteātris "Čiekurs" un Valkas pilsētas senioru dramatiskais kolektīvs dosies uz XIV Latvijas amatierteātru salidojumu Alūksnē.

 

Lai gan amatierteātri ir arī Vispārējo latviešu Dziesmu svētku dalībnieki, tik plaša kopā būšana tikai un vienīgi teātra spēlētājiem notiek reizi piecos gados.

 

Svētdiena, 21. jūlijā plkst. 10.00 Alūksnes kultūras centra Kamerzāle Valkas pagasta amatierteātris “Rūdis” izrādīs Andras Neiburgas “Stum, stum”, bet plkst. 12.00 Valkas pilsētas teātris Antona Čehova “Jubileju”.

 

Latviešu teātra tēvs Ādolfs Alunāns ir teicis: “Dažs prasīs: kas tad nu īsi teāteris ir? Es še ar šo līdzību atbildēšu: teāteris ir kā spieģelis, kurā mēs paši savus labus un nelabus darbus, savas prieku, kā bēdu dienas, ar vārdu sakot, savu dzīvošanu redzam. [..] Ikkatrai tautai, kura ātri uz priekšu un pie gaismas grib tikt, vajaga teātera. Teāteris spēj dažkārt vissliktāko cilvēku pārlabot.”

 

 

Informāciju sagatavoja:

Izglītības un kultūras daļas vadītājs

Aivars Ikšelis

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.