29.01.2018
Valkas novada domes priekšsēdētājs teiks uzrunu brīvas iniciatīvas pasākumā

30. janvārī, plkst. 19.00, Z. A. Meierovica bulvārī 12 ,norisināsies brīvas iniciatīvas pasākums uz kuru dosies arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis, lai pagodinātu ar savu klātbūtni un teiktu svētku uzrunu par godu šim nozīmīgajam Latvijas simtgades notikumam.

 

 

Es esmu Latvija!

Šodien mēs katrs ar lielu cieņu un mīlestību to varam teikt, pateicoties cilvēkiem un notikumiem, kuros ir milzu vērtība. 2018. gada 30. janvārī apritēs 100 gadi, kopš Latviešu Pagaidu Nacionālā padome Petrogradā pieņēma lēmumu par Latviju kā patstāvīgu,demokrātisku republiku.Šī rezolūcija ir būtisks stūrakmens Latvijas valsts tapšanas procesā, kas 1918. gada 11. novembrī rezultējās ar starptautisku de facto atzīšanu un pagaidu valdības izveidošanu 1918. gada 18. novembrī.

 

 

“Dibinādamās uz visas pasaules demokrātiju pasludinātām tautu pašnoteikšanās tiesībām, Latviešu Pagaidu Nacionālās Padome atzīst, ka Latvijai jābūt patstāvīgai,demokrātiskai republika, kura apvienotu Kurzemi, Vidzemi un Latgali,” teikts rezolūcijā. Šādi pirmo reizi izskanēja tautas izlolotā brīvības, patstāvības un valstiskuma ideja, kuru savā otrajā sesijā pieņēma Latviešu Pagaidu Nacionālā Padome. Tā tobrīd bija visplašākā iespējamā nacionāli pilsoniskā pārstāvības institūcija, izveidota tās pirmajā sesijā 1917. gada 29.novembrī -2. decembrī, Valkā.

 

 

Svinību iniciatīvā vienojušies un piedalīsies arī Fonds “Viegli” Žanete Grende, Lielkaroga biedrība, Jānis Tomaševskis (Latvijas Kara muzejs), Pēteris Ziemelis (publicists, Latviešu strēlnieku apvienība), Ingus Freibergs (biedrība “Dižavots”), Gunta Tabore (žurnāliste), Aira Birziņa (diriģente) u.c. Pasākuma programmā paredzētas svinīgas uzrunas, diskusijas un saviesīgā daļa.

 

Iniciatīvu un svētkus atbalsta Dzīves Mākslas Akadēmijas fonds. Šis  Latvijas vēsturei svarīgais notikums tiek  svinēts tieši Latvijas pirmā Ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica vārdā nosauktajā bulvārī, jo viņam bija izcila loma Latvijas valsts starptautiskā atzīšanā de facto un de iure.

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.