10.06.2019
Valcēnieši spēlēs Starptautiskajā teātru festivālā Krievijā

No 4. līdz 10. jūlijam, Krievijā Rostovā pie Donas, notiks starptautiskais teātru festivāls “Teatrālā brīvība”. Festivāla devīze – Pasaule bez robežām. Uz šo festivālu ielūgts arī Valkas pilsētas teātris ar Anrī Barbisa noveles dramatizējumu “Maigums”.

 

Iestudējuma režisors un scenogrāfs – Aivars Ikšelis. Lomā: Evgēnia Kozlova.

Izrādes notiks krievu valodā.

  

Valcēnieši savu iestudējumu izrādīs Rostovas M. Gorkija vārdā nosauktajā Akadēmiskā drāmas teātrī (Teātra laukumā 1) 7. jūlijā.

 

Šajā starptautiskajā teātru festivāls “Teatrālā brīvība” piedalīsies trīspadsmit teātru kolektīvi.

    

Uz festivālu Rostovā pie Donas Valkas pilsētas teātra kolektīvs dosies 2 cilvēku sastāvā.

 

 Rostova pie Donas ir pilsēta Krievijas Federācijas Eiropas daļas dienvidos, netālu no Donas ietekas Azovas jūrā. Federālā apgabala un apgabala administratīvais centrs, rūpniecības un ostas pilsēta.

 

Jau kopš 18. gadsimta tajā mīt prāva armēņu minoritāte.

 

Jau senajos laikos grieķi Donas grīvā nodibināja Tanaīsu pašreizējās Azovas pilsētas vietā. Pēc Krievu-turku kara šo apvidu pievienoja Krievijas impērijai. 1761. gadā nodibināja Rostovas cietoksni. Lai attīstītu tirdzniecību, 1778. gadā pēc Katrīnas II pavēles netālu no cietokšņa nometināja no Krimas hanistes pārvietotos armēņus, kas šeit nodibināja pilsētu ar nosaukumu Jaunā Nahičevāna, ko vēlāk sāka dēvēt par Nahičevānu pie Donas. 1797. gadā tai piešķīra apriņķa pilsētas tiesības Jaunkrievijas guberņā, 1802. gadā iekļāva Jekaterinoslavas guberņā, kuras lielāka daļa atradās tagadējās Ukrainas teritorijā. 1835. gadā Rostovas cietoksni likvidēja.

 

19. gs. beigās pilsēta izveidojas par lielu rūpniecības centru un otru lielāko (aiz Odesas) Krievijas ostu Melnās jūras baseinā. 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas pilsētas teātra režisors

Aivars Ikšelis

 

 

 

  

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.