22.01.2019
Skaļā lasīšana visā Latvijā notiek jau otro gadu

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) jau otro gadu 5. un 6. klašu skolēniem turpina Skaļās lasīšanas sacensību, kurā katrs dalībnieks skaļi lasa fragmentu no paša izvēlētās grāmatas. Šo sacensību īstenošanu un organizēšanu Smiltenes, Strenču un Valkas novados veic bibliotekāri un skolotāji, koordinē Valkas novada Centrālā bibliotēka.

 

Sacensību metodika ir aizgūta no Holandes, kur šāda veida konkurss notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu. Latvijā, šādai Skaļās lasīšanas sacensībai notiekot pirmo reizi, tajā piedalījās necerēti liels skaits dalībnieku – tie bija vairāk nekā septiņi tūkstoši. Šogad, sacensību otrajā gadā, ir jūtams, ka ieinteresēto pulks aug vēl lielāks.

 

Skaļās lasīšanas sacensība tiek rīkota trīs kārtās. 1.kārtā skolēni piedalās konkursā savās skolās un bibliotēkās. Šogad Valkas reģionā jau ir teju 300 skaļo 11 – 12 gadīgo lasītāju. Valkas J.Cimzes ģimnāzijā 1.kārtā piedalījušies 87 skolēni no 5. un 6.klases. Jau 13.februārī ģimnāzijā notiks 2.kārtas pusfināls, kurā aicināti piedalīties 19 skolēni, no kuriem pieci varēs doties uz reģiona finālu.

 

2.kārtā – reģiona finālā satiekas labākie lasītāji no Smiltenes, Strenču un Valkas novada. 2018.gadā par uzvarētāju Valkas reģionā kļuva Smiltenes vidusskolas 5.klases skolniece Jasmīna Pakalne, kura lasīja fragmentu no Dž.Rodari grāmatas “Sīpoliņa piedzīvojumi”. Tādēļ šogad Skaļās lasīšanas Valkas reģiona fināls norisināsies tieši Smiltenē 2019.gada 21.martā Smiltenes bērnu bibliotēkā, kur piedalīsies 15 dalībnieki. Un tikai viens, uzvarētājs, no šīs kārtas dosies uz 3.kārtu - Skaļās lasīšanas sacensību Nacionālo finālu, kas notiks 2019.gada 18.maijā Gaismas pilī.

 

Uzsākot šo lasīšanas kampaņu, LNB Bērnu literatūras centrs, iesaistītās Latvijas bibliotēkas un skolas vēlas pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Una Grāve (Valkas novada bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas galvenā bibliotekāre, Skaļās lasīšanas sacensību Valkas reģiona kuratore)

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.