01.10.2020
Romantiskās rudens noskaņās sajūtu dziesmu koncertprogramma "Ceļš" Valkas pilsētas kultūras namā

Piektdien, 16. oktobrī plkst.19.00 Valkas pilsētas kultūras namā – Ineta Rudzīte, Ingus Feldmanis un Aivars Hermanis skaistāko sajūtu dziesmu koncertprogrammā "Ceļš (Le Chemin)".

 

Inetas Rudzītes veidotajā koncertprogrammā “Ceļš” runās par galvu reibinošu un nelaimīgu mīlestību, skaistu satikšanos, arī skumju šķiršanos, par dzīves mirkļiem, kas tuvi un pazīstami ikvienam.

 

Bague Duo ir divu virtuozu ģitāristu duets, kurā apvienojušies izcili meistari: Aivars Hermanis un Ingus Feldmanis. 

 

Koncertprogramma izskanēs franču dziesmas jeb šansons. Tā vēsture, kā zināms, aizsākusies tālajos viduslaikos. Dziesmas labprāt dziedāja gan karaļa galmā, gan parastā tauta uz ielām. Savukārt, pagājušā gadsimta 30. gados, kad uz mūzikas skatuves savu vietu iekaroja džezs, rumāņu izcelsmes ģitārists Django apvienoja abus žanrus un radās čigānu džeza stila mūzika jeb Gypsy jazz. Popularitāti tas iemantoja Francijā Otrā pasaules kara laikā.

 

Koncertprogrammai dots nosaukums Ceļš jeb Le Chemin.  Par jūtu mirkļa gaistošo burvību, par dienišķo, dramatisko, neizskaistināto dzīvi visapkārt, par ceļu, kas ejams gan kopā, gan katram savs.

 

Koncerts veidota kā muzikāls stāstu ceļojums, īpaši piedomājot par atmosfēru un vēstījuma noskaņu. Programmā iekļautas gan visiem zināmās franču dzismas: Le Champs elysee, La vie en rose, arī Karlas Bruni izpildītā Quelqu’un ma dit, dziesma no multfilmas Ratatoulee Le festin. Un, protams, Gypsy jazz. 

 

Ieeja - 5 eiro.

 

Biļešu iepriekšpārdošana - Valkas pilsētas kultūras namā.

 

Informāciju sagatavoja:

Aivars Ikšelis,

Valkas pilsētas kultūras nama direktors

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.