02.11.2018
Projekta "Omuļu pastāsti" aktivitātes

 

 

Biedrība  „Atbalsts Valkas ģimenēm”  piedalījās “Latvijas valsts mežu un Valsts Kultūrkapitāla fonda Vidzemes kultūras programmas 2018”  projektā, kur  tika atbalstītas aktivitātes par plenēra organizēšanu un pastkaršu izdošanu  "Omuļu pastāsti "  840 euro apmērā. 

 

Deviņi  vietējie  mākslinieki  atveidoja Omuļu senās vietas un ainavas  gan zīmējumos, gan fotogrāfijās tagadnes skatījumā. Kopā tika  radīti 23 darbi un izveidotas ap 50 fotogrāfijas.

 

Plenēra laikā tika apmeklētas Omuļu vēsturiskās vietas un to dalībniekiem ne tikai izdevās iemūžināt redzēto, bet arī dzirdēt izsmeļošu informāciju par Omuļiem un to vēsturi no Omuļu bibliotēkas vadītājas Valves Āboliņas.  

Plenēra rādītie darbi tika izstādīti 28.07.18. Ērģemes kapusvētku laikā  kapos, kuru apmeklēja vidēji  400 kapu apmeklētāji un, no kuriem  200 apmeklētāji  novērtēja darbus , piešķirot darbiem atpazīstamības vai arī simpātijas atzīmi, piesienot krāsainu lentu. Gan kapu svētku laikā Ērģemē, gan arī izstādes laikā tika aktualizēta nepieciešamība par papildus 100 eksemplāru Omuļu grāmatas izdošanu.  

 


Izstādes laikā kapus apmeklēja ģimenes, kuru saknes nāk no šīs vietas, bija ļoti iepriecināti par šādā aktivitātēm. Pēc  lielās atsaucības pēc šīs  izstādes tika noorganizēta izstāde Valkas novada Lugažu  muižā no 28.09.-02.11.18. un no 03.11.2018. ,  tad izstāde būs apskatāma Ērģemes pagasts Turnas kultūras namā mēnesi un daži no apmeklētājiem visvairāk novērtētajiem darbiem būs apskatāmi arī Omuļu bibliotēkā. 

 


Pēc plenēra darbu radīšanas tika izveidota  pastkartes ar Omuļu skatiem un aktualizēta līdzekļu vākšana Omuļu grāmatai, kur plānots izdot vēl 100 eksemplārus!

 

Jau kapu svētku laikā tika apzināti vismaz 20 cilvēki, kuri gribētu iegādāties grāmatu, un intensīvi ir uzsākta arī akcija- ziedojumu vākšana Ēvalda Kivilanda atkārtotas grāmatas izdošanai.

 

Gribētājus aicina sazināties ar Valkas novada bibliotēku vadītājiem vai arī ar biedrības pārstāvi rakstot  uz e-pastu valkasgimenem@inbox.lv vai  arī zvanot uz tālruni 29234102.  

Pastkartes tika pasniegtas Omuļu iedzīvotājiem un arī pieejamas Valkas, Ērģemes, Omuļu bibliotēkās.

 

 

Projekta mērķis ir veicināt Valkas novada Ērģemes pagasta Omuļu apkārtnes iedzīvotāju identitātes apziņu, īstenojot pasākumu programmu “Omuļu pastāsti” kā instrumentu kultūrvēsturiskās vides izziņai, popularizēšanai, attīstībai un pieejamības sekmēšanai, pielietojot sociālo mākslu.

 

Informāciju sagatavoja:

Ilze Leicāne 29234102

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.