29.05.2018
Novadniece Gunita Ščegoļeva dāvina Latvijai simtgadē kūku recepti

Baudot gardas kūkas un suminot to cepējus, atklāta gardēdes Signes Meirānes un Rimi Latvia kopīgi veidotā grāmata Latvijas simtgadei 100 kūkas un 1 svecīte. Grāmatā apkopotas 100 kūku receptes no visiem Latvijas reģioniem. Atklāšanā piedalījās recepšu autori, tai skaitā, Valkas novadniece Gunita Ščegoļeva, vairākkārtēja Valkas kūku festivāla laureāte. Starp autoriem ir arī bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un vairākas citas Latvijā zināmas personības, kuru dzimtas kūku receptes iekļautas grāmatā.

 

"Šī gada 17. maijā man bija izdevība piedalīties ļoti garšīgos svētkos. Man ir milzīgs gods, ka viena no manām kūku receptēm ir izvēlēta grāmatai "100 kūkas un 1 svecīte", kas tapa kā dāvana Latvijai simtajā gadadienā", sociālajā vietnē "Facebook " raksta Gunita Ščegoļeva.

 

"Paldies visiem, kuri piedalījās grāmatas tapšanā - no idejas līdz grāmatas vākam. Grāmatā ir apkopotas 100 ģimeņu iecienītākās kūku receptes, kuras ir pagatavotas ar sirds mīļumu un prieku. Manuprāt, ta ir viena no sirsnīgākajām davanām, kas noderēs katras Latvijas čaklās saimnieces virtuvē", saka Gunita.

 

Grāmata ir garšu, dzimtu stāstu, recepšu, padomu un visa garšīgā apvienojums, ietērpts 288 lapaspusēs. To prezentācijā kopā ar projekta vēstnesi Vairu Vīķi-Freibergu, Valsts prezidenta kundzi Ivetu Vējoni un Rimi Latvia pārstāvjiem Signe Meirāne atklāja 17. maijā. Uz pasākumu, kuru apmeklēja daudz saldummīļu, bija ieradušies gandrīz visi grāmatas galvenie varoņi – kūku cepēji ar savām kūkām, kuras varēja nobaudīt ikviens, sajūtoties teju kā Karlsons. Baudot grupas Melo-M uzstāšanos un ēdot kūkas, ikviens iedvesmojās jauniem kulināriem piedzīvojumiem, lai 2018. gada novembrī ceptu savu kūka par godu Latvijas 100 gadu jubilejai.

 

“Es priecājos redzēt, cik šajos svētkos ir ārkārtīgi liela kūku bagātība, skaistums, ieguldīta pacietība un mīlestība. Manas agrākās bērnības dzimšanas dienas svinības saistās ar dzimšanas dienas kūku. Un tā kā mūsu valstij tuvojas simtā dzimšanas diena, ir pilnīgi skaidrs, ka šiem svētkiem ir nepieciešama īpaša kūka, un kādēļ lai tās nebūtu simts? Šī greznā grāmata dod nebeidzamu iedvesmu mūsu Latvijas svētkos izcept visgardāko un skaistāko kūku!” par grāmatu izsakās tās vēstnese – bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe - Freiberga.

 

Foto no pasākuma un vairāk informācijas - www.gardezi.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.