28.05.2014
Lielkoncertu “Cimzes kods” filmēs televīzijas no Latvijas, Igaunijas un Korejas

Šīs nedēļas nogalē, 31. maijā, plkst.19.00, aicinām doties uz Latvijas un Igaunijas pierobežu, jo Valkas brīvdabas estrādē kopā ar Latvijas un Igaunijas koriem svinēsim tautasdziesmu apkopotāja, latviešu kora mūzikas pamatlicēja un profesionālās mūzikas aizsācēja Jāņa Cimzes 200. jubilejas gadu. Unikālo pasākumu “Cimzes kods” filmēs Vidzemes, Igaunijas un Korejas nacionālās televīzijas (KBS). To vēlāk pārraidīs Latvijas reģionu televīzijā Re:TV.

 

Akreditācijas kartes plašsaziņas līdzekļu pārstāvji varēs saņemt Tūrisma informācijas birojā, Rīgas ielā 22, Valkā, līdz plkst.16.00.

 

Dziesmu ciklā “Cimzes stunda” izskanēs trīs pirmatskaņojumi ar Jāņa Petera vārdiem, kurus lielkoncertam radījuši latviešu komponisti Raimonds Pauls, Mārtiņš Brauns, Selga Mence, kā arī igauņu komponista Renē Espera oratorija “Pirms gaismas”. Koncerta “Cimzes kods” mākslinieciskie vadītāji būs Jānis Petrovskis un Sirje Pess (Igaunija), režisors Aivars Ikšelis.

 

Valkas pilsētas kultūras namā tieši pusdienlaikā (plkst. 12) notiks konkursa “Jaunā dziesmu rota” otrā kārta, kurā Rīgas Latviešu biedrības kamerkora “Austrums” (mākslinieciskais vadītājs Ārijs Šķepasts), Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju kora “Atzele” (mākslinieciskais vadītājs Jānis Baltiņš) un Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas kamerkora “Fortius” (mākslinieciskā vadītāja Māra Marnauza) izpildījumā varēs noklausīties divpadsmit jaunas latviešu tautasdziesmu apdares.

 

Savukārt, septiņos vakarā Valkas brīvdabas estrādē (Heidelbergas parkā) izskanēs svētku koncerts “Cimzes kods”. Tajā piedalīsies Latvijas jauktie un zēnu kori, kā arī kori no Igaunijas – ap 2000 dziedātāju. Arī – Igaunijas Valsts akadēmiskais vīru koris un Bruņoto spēku orķestris, Igaunijas Nacionālās operas solists Renē Soms un Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele. Uz skatuves stāsies pagājušās vasaras Dziesmu un deju svētku koru karu Lielās balvas ieguvējs – Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla”, kā arī dūdu un bungu grupa “Auļi” un saksofonu kvartets “n[ex]t move”.

 

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.