16.05.2022
Valkā apskatāma Ieviņas Korčinskas darbu izstāde “Atklāsmes”

Valkas pilsētas kultūras nama 1. stāva foajē, mākslas projekta “Paši savējie” ietvaros, apskatāma Ieviņas Korčinskas darbu izstāde “Atklāsmes”.

 

 

 Cik sevi atceras, Ieviņa Korčinska ir zīmējusi. Vēlmi zīmēt viņa nolēma izprast un izkopt, iestājoties mākslinieces un pedagoģes Marutas Stabulnieces vadītajā gleznošanas studijā Valkas mākslas skolā.

 

Studijā, zīmējot un gleznojot ar dažādiem krāsu materiāliem, Ieviņa par iecienītākajām atzinusi eļļas krāsas, bet darbu tematikā aizvien nav vērojams viens konkrēts virziens. “Man patīk izmēģināt gleznot visu ko – cilvēkus, dzīvniekus, dabu, jūru, ziedus… Gribas izmēģināt visu!”  saka Ieviņa. 

 

 Viņas gleznas uzrunā, aicina skatītāju veidot attiecības, pārvietojoties pasaules redzējumā, tuvinoties un attālinoties, ienirt krāsu laukumu vēstījumā.

Viņas darbi vēstī par sastapšanos, saplūšanu un atsvešināšanos, sakušanu un izzušanu, dramatismu un cerību, mirkli un bezgalību. Saplūst iespaidi un emocijas, saplūst cilvēks un daba, cilvēku savstarpējās attiecības, un laiku, kurā mums visiem lemts dzīvot.

 

Darbiem raksturīgas, košas, prasmīgi organizētas tīras krāsas, tehniski atraisīts autores individuālais meklējumu un atradumu stāsts. Aplūkojot tuvumā, katrs krāsu laukums raida savu informāciju, skatītāju iespaido audekla laukums, krāsas intensitāte, krāsas virsmas fiziskās īpašības-biezums, caurspīdīgums, spīdums, matējums, ķīmiskā sakušanas procesa uzskatāmās sekas...

Ieviņa Korčinska ļauj darboties krāsas plūdumam, viņai tas ir izteiksmes līdzeklis, kas iekustina mākslas darba tapšanas procesu.

Vērīgu skatītāju viņas glezniecības valoda aicina domāt par laiku un telpu, par pretstatiem, kas ir kosmiskās un mikrokosmiskās, materiālās un garīgās pasaules likumu pamatā. Domāt par dzīvību un dzīvi.

 

Informāciju sagatavoja

Valkas pilsētas kultūras nama direktors

Aivars Ikšelis

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.