27.04.2018
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni piedalīsies starptautiskā konferencē ASV

12. klases skolēni Rūdolfs Baumanis un Mārtiņš Ķaukulis tika iekļauti Latvijas trīs skolēnu delegācijas sastāvā dalībai starptautiskajā konferencē INTEL ISEF 2018 (INTEL starptautiskā zinātnes un inženierzinātņu izstāde.) Šajā gadā skolēni sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti turpināja darbu pie izvēlētās tēmas.

 

Puiši konferencē startēs ar darbu "Koksnes un degakmens pelnu utilizēšanas iespējas". Darba vadītājs ir Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas ķīmijas skolotājs Juris Vaivads, darba konsultante Rīgas Tehniskās Universitātes Materiālzinātņu un lietišķās ķīmijas fakultātes asoc. prof. Inna Juhņēviča.

 

Izstrādātais pētījums ir par Jelgavas koģenerācijas stacijas saražoto koksnes un Narvas spēkstacijas saražoto degslānekļa pelnu izmantošanu cementa maisījumos un to ietekmi uz betona izturību. 

 

Konference notiks 2018. gada 13.-18. maijā Pitsburgā (Pensilvānija,ASV).

 

Atgādinām, ka 2017. gadā, Rīgā, norisinājās Latvijas 41.skolēnu zinātniskā konference, kurā Rūdolfs un Mārtiņš piedalījās ar darbu "Nanodaļiņu saturoša hidrauliskā sausā maisījuma izstrāde" (darba vadītājs Juris Vaivads) un Ķīmijas sekcijā ieguva III pakāpes godalgu.

 

Vēlam panākumus!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.