20.04.2017
Valkā atzīmēs izcilā dzejnieka Pētera Brūvera 60.jubileju

21. aprīlī plkst. 18.00 Valkas kultūras nama mazajā zālē notiks dzejnieka un atdzejotāja Pētera Brūvera atceres pasākums “Dzejas ceļa gājējs”. Pasākumā piedalīsies dzejnieka meitas – Indra Brūvere Daruliene un Zane Brūvere, kā arī komponists Māris Lasmanis.

 

“Pasākumā dzirdēsim P.Brūvera dzeju, vairāku cilvēku atmiņas un komponista M.Lasmaņa muzikālas improvizācijas, kā arī agrāk komponētas dzejnieka dziesmas”, stāsta pasākuma vadītāja, Valkas novada literārās apvienības vadītāja Zane Brūvere.

 

Komponists Māris Lasmanis stāsta, ka pasākums iecerēts kā sirsnīgs sveiciens dzejniekam 60.jubilejā: “Esam iecerējuši sirsnīgu pasākumu, kurā nebūs vietas grūtsirdībai – atmiņā tiks atsaukti gan smieklīgi, gan ekstravaganti notikumi iz ievērojamā vārda meistara dzīves. Tie tiks papildināti ar muzikālām etīdēm un improvizācijām”.

 

Šī gada 24. aprīlī dzejniekam būtu apritējuši 60 gadi. P.Brūveris ir vairāku dzejas krājumu autors, atdzejojis un tulkojis no azerbaidžāņu, turku, vācu, lietuviešu, krievu, gagauzu, osetīnu, Krimas tatāru, azerbaidžāņu, mordviešu, Tuvas šamaņu, prūšu valodām.  Rakstījis dziesmu tekstus muzikālām izrādēm. Rakstījis arī grāmatas bērniem. Bijis literārais konsultants laikrakstā "Latvijas Jaunatne" un literārās nodaļas vadītājs laikrakstā "Literatūra un Māksla".

 

P.Brūveris rakstījis dziesmu tekstus arī teātra izrādēm. Populāras kļuvušas Valta Pūces dziesmas ar Brūvera vārdiem no teātra izrādes “Šveiks” (Dailes teātris, 1998). Kopā ar mūziķi Aigaru Voitišķi ierakstīts albums "Stikla laivas" (2009). Viņš arī teksta autors animācijas filmai “Neparastie rīdzinieki” (2001). Iesaistījies ambientās mūzikas un vides zinātnes kopprojektā “Dabas koncertzāle”. Saņēmis Klāva Elsberga prēmiju (1987), A/s "Preses nams" oriģinālliteratūras konkursa balvu (2000, 2001), Dzejas dienu balvu (2001, 2005), Baltijas Asamblejas balvu (2004) un Literatūras gada balvu (2006), Baltvilka balvu un Lietuvas Republikas nozīmīgo apbalvojumu - bruņinieka krustu.

 

Pasākums ieskandinās Valkas novada dzejas dienas, kas norisināsies 23. septembrī. To moto būs “Brūverim 60”.  Taču tas nebūt nebūs vienīgais ievērojamajam dzejniekam veltītais pasākums šogad. Šobrīd Valkā līdz 15. maijam Valkas bibliotēkā var apskatīt izstādi, “Vesela jūŗa iz Brūveŗa pūra”, kurā starp izdotajām grāmatām izstādītas dzejnieka intervijas, rokraksti, atmiņas, publikācijas, tulkojumi, nākotnes ieceres. Savukārt 24. aprīlī, plkst.13.00 P.Brūvera dzimtajās mājās “Kalējos” Stopiņu novada dome atklās piemiņas plāksni Pēteram Brūverim. Tāpat arī citur Latvijā šogad norisināsies izcilajam dzejniekam veltīti pasākumi.

 

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Valkas novada domes

Sabiedrisko attiecību speciāliste

Aksana Markoviča

 

Foto: Vlads Brazjūns

Afiša: Andrejs Strokins

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>