14.11.2018
Šonedēļ Valkas ugunsdzēsēji mācību ietvaros iepazīstas ar pirmsskolas izglītības iestādi

Šonedēļ Valkas ugunsdzēsēji glābēji mācību ietvaros pēcpusdienās apmeklē Valkas pirmsskolas izglītības iestādi “Pasaciņa”. Mācību ietvaros operatīvie transportlīdzekļi atrodas pie izglītības iestādes, tāpēc vecāki izteikuši satraukumu par notiekošo.  Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests uzsver – ja specializētie transportlīdzekļi pie objektiem atrodas bez ieslēgta skaņas un gaismas signāla, uztraukumam nav pamata, jo norit plānots apmācību process.

 

Valkas daļas komandieris Salvis Stepiņš uzsver, ka šādas apmācības ir nepieciešamas, lai iegūtu informāciju par objekta ugunsaizsardzības sistēmām, piemēram, dūmu un karstuma kontroles sistēmu, ugunsdzēsības sistēmu, ugunsgrēka atklāšanas un trauksmes iekārtu, tuvākajām ūdens ņemšanas vietām, kā arī šāda apsekošana nepieciešama, lai gadījumā, ja izceļas ugunsgrēks, glābēji varētu operatīvi rīkoties, veikt ugunsgrēka dzēšanu vai glābšanas darbus, kā arī savlaicīgi lemt par papildu resursu nepieciešamību. Katra objekta apsekošana notiek četras reizes – lai katrs ugunsdzēsējs glābējs, kurš strādā konkrētajā daļā, būtu iepazinies ar konkrēto objektu, jo skaidri pārzinot situāciju, dzēšanas brīdī var pieņemt pareizākos lēmumus. Ja apsekošanas laikā ugunsdzēsēji konstatē kādas nepilnības objekta ugunsdrošībā, par to izstāsta īpašniekam, lai tās novērstu.

 

Lielāku objektu iepazīšana ietilpst ugunsdzēsēju glābēju ikdienas apmācību plānā – ugunsdzēsēji glābēji regulāri apmeklē pārziņas teritorijā lielākos objektus – ražošanas ēkas, izglītības iestādes, medicīnas iestādes, paaugstinātas bīstamības objektus. Apmeklējuma laikā ugunsdzēsēji iegūst informāciju par uzglabājamām un izmantojamām bīstamām vielām un to daudzumiem, ja tādas ir, par iespējamiem riskiem, tostarp sprādzienu iespējamību, bīstamo vielu iespējamu noplūdi. Lielākās ražotnēs īpaša uzmanība pievērsta paša objekta un tajā notiekošā tehnoloģiskā procesa ugunsbīstamībai un sprādzienbīstamībai.

 

Plašākai informācijai:

Sandra Vējiņa

VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē

Tel. 27018728, sandra.vejina@vugd.gov.lv

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.