01.07.2015
Skauti un gaidas aicina piedalīties nometnē „24. paralēle”

Šī nometne ir domāta 11-17 gadus veciem jauniešiem, kas līdz šim nav darbojušies skautu/gaidu kustībā, vēlas to iepazīt, praktizējot aktīvu dzīvesveidu.

Skautu un gaidu kustība visā pasaulē darbojas vairāk kā 100 gadus, arī Latvijā.  Šī kustība ir ar tādu kā mazu noslēpumu, stāstiem, pat mazliet mistēriju. Vai gaidas cep cepumus? Un skauti skrien šortos pa mežu?

Šī nometne ir iespēja jauniešiem iepazīt šo tradīcijām bagāto organizāciju, attīsīt jaunas prasmes un iemaņas, izbaudīt āra dzīvi, praktizēt veselīgu dzīves veidu un iepazīt jaunus draugus.

24.paralēle – paralēle ir gan zemeslodei, gan mūsu ikdienai. 24h stundas diennaktī būs iespēja izdzīvot skautu/gaidu piedzīvojumu, paralēli ikdienas dzīvei.

Šogad nometnes tēma ir vide, varēs apgūt kā ar ierobežotiem resursiem var izdarīt vairāk, kā patērēt mazāk, kā otrreiz izmanot dažādus materiālus un daudzas citas.

 

Laiks: 09.08.2015. – 13.08.2015.

Vieta: „Tigava”, Padures pagasts, Kuldīgas rajons.

Dalības maksa:  40-60 eiro

Sadzīve : Nometne būs āra – telšu nometne. Āra dušas, pārvadājamās tualetes. Brokastis un vakariņas tiks gatavotas uz ugunskura.

Programma: Nometnē tiks izmantotas skautisma/gaidisma metodes, nometnes tēma  vide, vides ilgtspēja. Aktivitātes pārgājiens, ugunskura vakari, alpīnisma nodarbības un aktivitātes, sporta aktivitātes, radošās nodarbības, lentu (slackline) nodarbības, izdzīvošanas māku nodarbības, komunikācijās un saliedēšanās uzdevumi,u.c.

Nometnes mērķi ir:

  • Dot iespēju jauniešiem aktīvi pavadīt vasaras brīvlaiku, attīstot jaunas prasmes un iemaņas, iegūstot jaunus draugus un domubiedrus;
  • Iepazīstināt ar skautu un gaidu kustību kā iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku ikdienā, paralēli mācībām un ģimenei;
  • Izglītot par vides ilgtspēju
  • Attīstīt jauniešiem patstāvības, atbildības, piederības, izzināšanas prasmes;

Pieteikšanās:

Aizpildot elektronisko anketu: http://goo.gl/forms/hIWOlaO9aA

un pārskaitot dalības maksu līdz 15. Jūlijam (par aizkavēšanos ziņot organizatoriem)

Organizators:

Biedrība „Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija”.

Sīkāk informācija: http://skauti.lv/?p=4544

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.