22.12.2017
PII ”Pumpuriņš" ieskandina Ziemassvētkus

Ai, bagāti Ziemassvētki,
Lejiņā nogājuši!
Tekam, veci, tekam, jauni,
Velkam svētkus kalniņā.

 

PII ”Pumpuriņš" šajā gadā nolēma Ziemassvētkus sagaidīt pēc latviešu tautas tradīcijām. Uz Ziemassvētku vakaru tika aicināti gan lieli, gan mazi ierasties ķekatu maskās. Ziemassvētku ieskandēšana mūsu dārziņā jau sākās no rīta, kad visi bērni kopā ar audzinātājām devās ārā pušķot egli ar pašu darinātiem rotājumiem. Kopā tika izdziedātas dziesmas, iets rotaļās, dejās, kā arī skandētas tautas dziesmas pie tikko izpušķotās eglītes.

 

Ziemassvētki ir brīnumains laiks, kad ir gada visīsākā diena un visgarākā nakts. Līdzās Ziemassvētkiem kā sena latviešu tautas tradīcija saglabājies tā sauktais Bluķa vakars, kas atgādina par senu rituālu darbību — bluķa velšanu, atdarinot saules gaitu. Tāpēc arī vakarā visi bērni, vecāki, ciemiņi devās ārā saģērbušies ķekatu maskās. Ciemos ieradās ķekatu māmiņa, un kopā ar visiem izbaudīja bluķa vilkšanas, dedzināšanas tradīcijas - apkārt bērnudārzam skanot dziesmām tika vilkts bluķis, kā arī vēlāk tas kurināts ugunskurā, tādējādi simboliski sadedzinot veco un negatīvo, atbrīvojot ceļu jaunajam.

 

Izskanot dziesmām, dejām, rotaļām tika sagaidīts arī Ziemassvētku vecītis ar gaidītajām dāvanām. Tad katra grupiņa devās uz savām nojumēm, lai padzertu karstu tēju, kā arī cienātos ar zirņiem, pīrāgiem un citiem svētku labumiem.

 

Paldies visiem, kas kopā ar bērniem izdziedāja dziesmas, gāja rotaļās un dejās. Varbūt pa vidu bija arī kāds nosalušais, bet cerams, ka siltumu pēc tam atguva, dzerot karstu tēju vai sildoties pie ugunskura.

 

Informāciju sagatavoja:

Inta Kruška,

PII ”Pumpuriņš" vadītāja

PII ”Pumpuriņš" ieskandina Ziemassvētkus
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.