18.08.2014
Piedzīvojumu pārgājiena “Nesēdi mājās!” dalībnieki atgriežas Valkā

Svētdien, 17. augustā piedzīvojumu pārgājiena “Nesēdi mājās!” dalībnieki atgriezās Valkā. Noguruši, bet ar gandarījuma sajūtu un prieku par kopā pavadīto laiku. Lielākā daļa jauniešu izteica vēlmi nākamgad atkal piedalīties šāda veida vasaras aktivitātē – jauna tradīcija, iespējams, tiešām būs aizsākta.

 

Pārgājiena laikā apskatījām novada lauku teritoriju, Lugažu muižu un parku, Pedeles muižu, Ērģemes pilsdrupas un baznīcas drupas, Veckārķu pili un muižas ledus pagrabu, Kučiera namiņu Kārķos. Izstaigājām Lustiņdruvu. Paviesojāmies pie Skaidrītes Bondares keramikas darbnīcā un Kārķu Jauniešu centrā. Pārgājiena maršrutā bija iekļauti trīs ezeri – Bērzezers, Valdis un Kurēlis, kuros tika izmantota ikviena iespēja nopeldēties. Iepazinām jaunus draugus, smējāmies, gatavojām ēdienu uz ugunskura. Saskārāmies arī ar dažādām neērtībām – noberztām kājām, slapjiem apaviem un drēbēm.

 

Liels paldies: Kalnbundu saimniecei Laimai Lācei par izjādēm ar zirgiem un naktsmītnes vietu. Turnas tautas nama vadītājai Līgai Kramai par nakšņošanas iespējām. Kārķu pagasta “Gobu” saimniecei Vijai Mežulei par jauko uzņemšanu savās mājās un naktsmītnes vietu. Mārītei un Ģirtam Kalniņiem par iespēju aukstajā un lietainajā laikā pārnakšņot telpās.

 

Pārgājienu organizēja Valkas novada dome sadarbībā ar biedrību “Atbalsts Valkai”. Finansiālu atbalstu sniedza fonds "Ziedot.lv"

Teksts un foto - Ilze Krastiņa

 

Pārgājiens jauniešiem "Nesēdi mājās"
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.