06.06.2017
Noslēgusies sociālā kampaņa „Apstājies. Paskaties. Pamāj.”

Vairāk nekā 5000 bērni Latvijā izglītoti par satiksmes drošību.

Noslēgusies sociālā kampaņa „Apstājies. Paskaties. Pamāj.”

 

Lai bērni justos un pārvietotos uz ceļa droši, sociālās kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ietvaros kopš pērnā gada rudens zināšanas par ceļu satiksmes drošību sniegtas vairāk nekā 5000 bērniem dažādās apdzīvotas vietās visā Latvijā. Tās laikā bērniem skolās tika mācīta droša uzvedība ielu un ceļu tuvumā, īpaši stāstot – kā rīkoties, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu.

 

Kampaņas idejas pamatā - bērniem kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši.

 

Pēdējā piecgadē uz Latvijas ceļiem iet bojā vidēji 7 bērni, bet cietuši vairāki simti – liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Ar mērķi samazināt satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei, astoņu mēnešu laikā, no 2016.gada oktobra līdz 2017.gada maijam, “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” īpašais kravas auto, mērojot 7500 km, viesojies 44 skolās. Izbraukumos uz skolām un lekcijās “Volvo Truck Latvia” servisa centrā zināšanas par ceļu satiksmes drošību ieguvuši vairāk nekā 5000 bērnu. Kopā tika apmeklēta 41 apdzīvota vieta - Ogre, Ķekava, Iecava, Bauska, Jelgava, Dobele, Valmiera, Ludza, Krāslava, Daugavpils, Ķegums, Sigulda, Cēsīs, Ainaži, Salacgrīva un daudzas citas.

 

“Sastapšanās ar kravas automobiļiem pa ceļam uz skolu ir ikdiena daudziem skolēniem. Latvijā ir desmitiem skolu, kuru tuvumā ir noslogoti tranzīta ceļi – intensīvākajās vietās tām garām brauc pat 2,5 tūkstoši kravas automašīnu diennaktī. Šāds transporta apjoms rada būtisku risku ceļu satiksmes negadījumiem. Kampaņas laikā mēs izglītojam vairāk nekā 5000 bērnus, dodot iespēju gan iejusties kravas automašīnas vadītāja lomā, praktiski pārliecinoties par pārredzamību uz ceļa, gan uzzināt par kravas auto manevrētspēju, bremzēšanas ceļu un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos  uz ceļa droši. Jāpiebilst, ka mums ir patiess gandarījums gan par paveikto, gan par saņemto pateicības rakstu no Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas. Tas mums ir kā dzenulis neapstāties un domāt par jaunām kampaņām, lai novērstu satiksmes negadījumus,” uzsver “Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks (Andrew O’Brooks).

 

“Volvo Truck Latvia” kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ietvaros īpašos semināros reizi mēnesī uzrunāja arī savus klientus un citus kravas automašīnu vadītājus – aktualizējot drošību uz ceļa un drošu kustību, braucot apdzīvotās teritorijās, skolu tuvumā. Arī šoferi tika aicināti pamāt bērniem, lai pārliecinātos, ka bērns ir ieraudzīts.

 

Kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”  ir daļa no Volvo Trucks globālās iniciatīvas, kuras ietvaros drošas uzvedības apmācībās kopš 2015. gada piedalījušies jau vairāk nekā 100 000 bērnu 13 pasaules valstīs, tajā skaitā – Somijā, Dānijā, Brazīlija un citās, ar mērķi novērst bērnu bojāeju satiksmes negadījumos uz ceļa. Volvo Trucks ir pirmais Eiropas kravas automašīnu ražotājs, kurš iniciējis sociālo kampaņu visu satiksmes dalībnieku drošībai.

 

Kopīga mērķa labā jeb lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies tādi uzņēmumi un iestādes kā VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI SIA”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ”, “RadissonBlu viesnīcas Rīgā”, kravu pārvadājumu uzņēmums “Delta LV”, radio “Star FM”, autoskola SIA “S LAURIS’’, loģistikas pakalpojumu uzņēmums SIA “Kreiss”, DBS autoskola un riepu ražotājs “Bridgestone”.

 

Papildu informācijai:

 

Iveta Ozola

mārketinga  un komunikācijas vadītāja

Volvo Truck Latvia, SIA

Tālr.: +371 6 7317595

Fakss: +371 6 7813201

Mob.: +371 20293004

E-pasts: iveta.ozola@volvo.com

www.volvotrucks.lv

 

„Volvo Trucks” nodrošina pilnīgus transporta risinājumus profesionāliem un prasīgiem klientiem, piedāvājot pilnu vidēju un smagu kravas automobiļu klāstu. Klientu atbalstu nodrošina 2 200 izplatītāju un darbnīcu globālais tīkls vairāk nekā 125 valstīs. „Volvo” kravas automobiļus ražo 15 valstīs visā pasaulē. 2015. gadā visā pasaulē tika piegādāti vairāk nekā 113 000 „Volvo” kravas automobiļi. „Volvo Trucks” ir daļa no „Volvo grupas”, kas ir viens no vadošajiem kravas automobiļu, autobusu un celtniecības iekārtu, kā arī jūras un rūpniecisko piedziņas sistēmu ražotājiem. Grupa nodrošina arī finanšu un pakalpojumu risinājumus. „Volvo” darbs balstās uz pamatvērtībām – kvalitāti, drošību un vides aizsardzību.

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>