16.09.2014
Lieli un mazi izmēģina militāro šķēršļu trasi

Tālavas ielas svētku laikā 13.septembrī, pasākumu apmeklētājiem bija iespēja paviesoties uz citreiz aizmirstajiem militārajiem bunkuriem pilsētas centrā. Uz bunkuriem bija izveidota militārā šķēršļu trase, kuru organizēja Valkas 213. jaunsardzes vienība.

 

Kopā 40 pasākuma apmeklētāji, gan lieli un mazi, gan vīrieši un sievietes, bija devušies trasē izmēģināt savus spēkus dažādās disciplīnās. Uzdevumi bija dažādi: sākot no granātu mešanas ‘padomju armijas’ stilā – ar kartupeļiem; militārās atmiņas spēles, kur zem ķiverēm bija jāmeklē vienādas armijas simbolikas; dabā esošo objektu koordinātu noteikšanu; šaušanu ar ‘gaiseni’; līšanu zem maskēšanās tīkla, beidzot ar ziņojuma nodošanu, izmantojot NATO oficiālo militāro alfabētu. Kopā 6 discipīnās bija iespējams iegūt 300 punktus. Dalībnieki cīnījās par ielūgumiem uz grupas ‘’Linga’’ koncertu. Diemžēl, dažiem apmeklētājiem un pašiem jaunsargiem pa nožēlu, aktivitātes nebija iespējams izveidot pašos bunkuros to sliktā stāvokļa dēļ.

 

Cilvēku atraktivitāte šo uzdevumu izpildē un interese par bunkuriem parāda, ka šāds objekts pilsētā būtu jāizmanto biežāk, kaut svētku reizēs uz tā veidojot dažādus tematiskus pasākumus un stāstot par mums blakus esošu vēsturi. Saite uz attēliem no trases: http://failiem.lv/u/nrnoxrg

 

Valkas 213.vienības jaunsargs Vilmārs Vesingi

Tālavas ielas svētkos jaunsargi piedāvā veikt militāro trasi
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.