08.10.2014
Jaunieši izzina pašvaldību darbu

3.oktobra pēcpusdienā Valkas pilsētas kultūras nama mazajā zālē norisinājās projekta ‘’Dodiet grožus jaunatnei! (Give the reins to youth!)’’ trešā aktivitāte – jauniešu otrā tikšanās ar vietējiem pašvaldības darbiniekiem. Tā kā šī projekta partneri ir arī Valgas un Valgas apriņķa pašvaldības, tad aktivitātē piedalījās ne tikai Valkas jaunieši, bet arī dalībnieki no Valgas un Hummuli pašvaldības. Izvēle veikt šo pašākumu kopā ar igauņu jauniešiem tika veikta, lai veicinātu kontaktu starp Valkas un Valgas jauniešiem. Pasākums norisinājās angļu valodā.

 

Pasākuma virsmērķis bija iepazīstināt sanākušos jauniešus ar pašvaldības darbiniekiem, veicināt izpratni par pašvaldības darbu. Lai realizētu šo mērķi, pasākums bija sadalīts divās daļās. Pasākuma viesi jeb eksperti – Viesturs Zariņš, Valkas novada domes priekšsēdētāja vietnieks; Dea Margus, Valgas jauniešu biroja vadītāja; Ernests Lībietis, bijušais Valkas novada domes deputāts un vietējais aktīvists. Pirmajā pasākuma daļā jaunieši klausījās ekspertu stāstījumos par to, kā viņi iesāka savu ceļu uz darbu pašvaldībā un kādus darbus tur ir veikuši, kādu pieredzi ieguvuši. Tika uzdoti arī jautājumi. Pasākuma otrajā daļā norisinājās radošās darbnīcas. Jauniešiem bija jāizveido šķietami absurda pasākuma plāns pēc pašu iepriekš nejauši izvēlētiem kritērijiem – pasākuma dalībnieki, viesi, laiks u.t.m.l. Šādas aktivitātes mērķis bija gan pasākuma plāna izveides iemaņu apgūšana, gan darbošanās kopā ar ekspertiem – divas Valkas jauniešu grupas darbojās kopā ar visiem no Valkas, bet viena Valgas un viena Hummuli jauniešu grupa darbojās kopā ar viesi no Valgas. Prezentāciju laikā varēja arī kārtīgi izsmieties, jo kritēriji, pēc kuriem bija jāveido pasākumi, bija savā starpā nesaistīti.

 

Šī bija jau trešā projekta ‘’Dodiet grožus jaunatnei!’’ aktivitāte. Projekts norisinās 2014.gada laikā un projekta partneri ir Valgas, Valkas un vēl 6 Valgas apriņķa pašvaldības un to jaunieši.

 

Vilmārs Vesingi, Valkas Jauniešu domes ārlietu speciālists

 

 

Jaunieši izzina pašvaldību darbu
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.