01.07.2015
BEZMAKSAS NOMETNE JAUNIEŠIEM

“Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” aicina piedalīties vasaras nometnē, kas norisināsies no 3. līdz 9. augustam Strenčos.

Jaunieti, esi pats savas nākotnes veidotājs!

Klubs “Māja” jau vairākus gadus piekopj nometņu tradīciju, kurās ierasts apvienot jaunu zināšanu ieguvu, izmantojot neformālās izglītības metodes, izkustināt ķermeni sportiskajās aktivitātēs, kā arī pavērt jaunus horizontus radošajās nodarbībās.  Šajā gadā kā aktuālā tēma ir izvēlēta sevis apzināšanās kā Eiropas nākotnes veidotājiem, skatoties caur ES 2020 Stratēģijas prizmu. Plaša spektra aktivitātēs jauniešiem tiks dots ieskats, kas tad tieši ir šī Stratēģija un kādi ir tās pamatmērķi . Nometnes mērķis ir parādīt, ka ikviens no mums ir dzinējspēks, kas veido rītdienu, tikai pašiem jau šodien jāapzinās, kā apvienot savas iespējas ar vēlamo nākotnes vīziju.

Nometnē aicināti pieteikties jaunieši, kas jau darbojas Klubā „Māja” vai Latvijas skolu Eiropas klubos, kā arī ikviens cits interesents vecumā no 16 līdz 25 gadiem.

Nometnes programma nedēļas garumā iekļauj izzinošas aktivitātes, lai runātu par aktuālo jauniešiem, ņemot talkā ES 2020 Stratēģijas galvenos virzienus, kā arī censties apzināties pašiem sevi kā nākotnes veidotājus,  pie reizes iepazīstot Eiropas Savienības piedāvātās iespējas. Papildus tam – radošās, sportiskās aktivitātes un tematiskie vakari, ar mērķi attīstīties dažādos virzienos.

Lai pieteiktos, aizpildi pieteikuma anketu līdz 12. jūlijam. Anketu iespējams atrast http://ej.uz/hausanometne2015

Dalība nometnē ir bez maksas!

Dalībnieku skaits nometnē ir ierobežots, tādēļ tiks veikta dalībnieku atlase. Par atlases rezultātiem visi pieteikuma anketu aizpildījušie tiks personīgi informēti pēc pieteikšanās termiņa beigām.

NOMETNES PAMATINFORMĀCIJA

Norises laiks: 3.-9. augusts

Norises vieta: Viesu nams “Strenči”, Strenči

Dzīvošanas apstākļi: nakšņošana viesu mājā ar gultām un gultasveļu; wc, dušas telpas nodrošinātas.

Ēdināšanas nodrošinājums: Brokastis, pusdienas, vakariņas un tējas pauzes. Atsevišķos vakaros ar garāku programmu arī naksniņas.

Apkārtējā vide: Nometnes norises vieta atrodas netālu no Gaujas, līdzās ir mežs un jaukā Strenču pilsēta.

Nometnes programma:

  • Neformālās izglītības nodarbības, kurās iespējams uzzināt vairāk informācijas un paust savu viedokli par ES Stratēģiju 2020 un apzināt sevi kā Eiropas nākotnes veidotāju.
  • Tradicionālas un netradicionālas sporta spēles, kā arī peldēšanās Gaujā;
  • Nakts trasīte un pārgājiens;
  • Radošās darbnīcas;
  • Tematiskie vakari.

 

UZZIŅAI

Jaunatnes organizācija “Klubs “Māja” – jaunatne vienotai Eiropai” ir 1995. gadā dibināta biedrība, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par Eiropas Savienību un jauniešu iespējām tajā. Organizācijas biedri ir jaunieši, kas saviem vienaudžiem veido seminārus, tematiskos tējas vakarus un dažādus citus projektus. Aktivitātes parasti tiek rīkotas, izmantojot neformālās izglītības metodes, tādā veidā arī šķietami sarežģītas lietas ir iespējams izzināt izklaidējošā un atmiņā paliekošā veidā.

Klubs “Māja” ir starptautiskās organizācijas “Jaunie Eiropas Federālisti” (JEF) pārstāvniecība Latvijā, dalīborganizācija Annas Lindes fondā un Latvijas Jaunatnes padomē, starptautiskā informācijas tīkla “Eurodesk” Rīgas reģiona sadarbības partneri un Latvijas skolu Eiropas Klubu koordinatori. Klubs “Māja” ir arī Eiropas Brīvprātīgā darba (EVS) uzņēmējorganizācija un nosūtītājorganizācija, regulāri Latvijā koordinējot uzņemšanas projektus – pašlaik organizācijā darbojas brīvprātīgie no Vācijas un Lietuvas, kurus būs iespējams satikt arī nometnes laikā.

Mainīgajā pasaulē ES ir jākļūst par gudru, ilgtspējīgu un integrējošu ekonomiku. Šīs trīs savstarpēji papildinošās prioritātes noderēs ES un tās dalībvalstīm ceļā uz augsta līmeņa nodarbinātību, produktivitāti un sociālo kohēziju.

Jo īpaši Eiropas Savienība izvirzījusi piecus vērienīgus mērķus, kuri līdz 2020. gadam ir jāsasniedz nodarbinātībā, inovācijā, izglītībā, sociālajā integrācijā un enerģētikā (kā arī klimata pārmaiņu iegrožošanā). Katra dalībvalsts ir apstiprinājusi valsts mēroga mērķus katrā no šīm jomām. Stratēģijas pamatā ir konkrēti pasākumi ES un valstu līmenī

 

Klubs „Māja” iepriekšējo gadu nometnēs piedzīvoto iespējams apskatīt mūsu draugiem.lv un facebook.com lapu galerijās.

Neskaidrību vai jautājumu gadījumā, droši dod ziņu zane[punkts]kubulina[uz]klubsmaja[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.