01.08.2014
"Baltijas ceļa" pasākumā uzstāsies dzejnieki no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas

1989.gada 23.augustā visu trīs tolaik vēl PSRS okupēto Baltijas valstu pilsoņi sadevās rokās, izveidojot dzīvo ķēdi – Baltijas ceļu – no Tallinas līdz Viļņai, paužot igauņu, latviešu un lietuviešu neapstrīdamo gribu atjaunot savu valstu neatkarību.

 

Pieminot šo vēsturiski vienojošo mirkli Baltijas tautu vēsturē, arī Valkā, tāpat kā daudzviet citur Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, būs iespēja nostiprināt vienotību, sadodoties rokās, vienojoties kopīgās dziesmās un veidojot ziedu un gaismas ceļu.

 

Pasākumu ar dzejas lasījumiem kuplinās dzejnieki Vaiņus Baks (Lietuva), Elīna Bākule – Veira (Latvija) un Vēra Kasimova no Igaunijas. Pasākumā uzstāsies latviešu neatkarīgās mūzikas dziedātāja un dziesmu autore Helēna Kozlova, kas izpildīs dziesmas akustiskās ģitāras pavadījumā. Helēna plašākai publikai pazīstama kā grupas “Skumju akmeņi” dalībniece.

 

Ikvienu, kas pirms 25 gadiem ir piedalījies akcijā “Baltijas ceļš”, un ir no tā laika saglabājis kādu foto liecību, aicinām nest fotogrāfijas uz Valkas pilsētas kultūras namu ( katru darba dienu no plkst.9.00- 17.00) vai sūtīt tās jau ieskenētas uz liga[punkts]snuka[uz]valka[punkts]lv - pasākuma laikā tās uz ekrāna varēs vērot apmeklētāji.

 

Gatavojoties šim pasākumam, Valkas jaunieši veido filmu, kuras pirmizrāde būs 23.augustā.

 

Nākot uz pasākumu, lūdzam līdzi paņemt ziedus un svecītes, lai veidotu simbolisko ziedu un gaismas ceļu!

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.