02.05.2018
Aicina just līdzi Valkas jauniešiem un piedalīties pirmajā fizikas festivālā

Iekļūstot Vidzemes labāko komandu topā, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas jaunieši 32 reģiona komandu konkurencē ir kvalificējušies erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” finālam, kurā 12. maijā Rīgā tiksies visu Latvijas reģionu spēcīgākās komandas. No Vidzemes par fizikā zinošākās komandas titulu valsts mērogā un iespēju doties uz aizraujošu vasaras nometni sacentīsies arī Gulbenes, Līgatnes, Cēsu un Madonas novada 8. un 9. klašu skolēni.

 

Šogad konkursa fināls būs reizē arī Latvijā pirmais fizikas festivāls ar plašu izglītojoši izklaidējošu programmu ne vien pašiem finālistiem, bet arī līdzjutējiem un visiem zinātkārajiem bērniem un jauniešiem. Iespēja klātienē sekot līdzi konkursa lielā fināla izspēlei, kurā vienuviet tiksies 360 skolēnu no visas Latvijas, būs festivāla centrālais notikums. Vairāk informācijas par festivāla programmu www.fizmix.lv/festivals.

 

“Konkursa noslēgums būs vēl nebijis notikums – finālisti varēs gan pārbaudīt savas zināšanas oriģinālos un āķīgos uzdevumos, gan piedzīvot īstus fizikas svētkus – Latvijā pirmo fizikas festivālu. Tajā ļoti gaidīti ir arī komandu līdzjutēji – skolasbiedri, brāļi, māsas un vecāki –, lai eksaktās zinības daudzveidīgās un aizraujošās aktivitātēs iepazītu visi kopā,” stāsta AS “Latvenergo” erudīcijas konkursa “FIZMIX Eksperiments” projekta vadītāja Danute Kindzule.

 

No Vidzemes lielajā fināla piedalīsies:

  • Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas OPTRONS, skolotājs Valdis Jerums
  • Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijas ARHIMĒDA KOMANDA 2018, skolotāja Vaira Buža
  • Līgatnes novada vidusskolas ANDREJAM PADOTIE, skolotāja Saiva Vītola
  • Gulbenes 2. Vidusskolas JUMEITS, HEILO, OCTACORE un KILOVATI, skolotājs Guntis Princovs un skolotājas Ilze Ilgsaliete, Tatjana Pētersone un Raisa Raga
  • Madonas Valsts ģimnāzijas EPSILONS111 un EPSILONS112, skolotājas Vija Bebriša un Anita Vabule
  • Lizuma vidusskolas GRAVITĀCIJA, skolotājs Juris Ločmelis
  • Madonas pilsētas vidusskolas GUMIJAS LĀCĪŠI, skolotāja Marija Deigele

 

 

Vairāk informācijas par komandām, to dalībniekiem un konkursa atlases kārtas rezultātiem https://www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops

 

 

Papildu informācijai:

Kate Nītiņa

Konkursa koordinatore

Tālr.: 67242503; 29152192

E-pasts: info[uz]eksperiments[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.