08.03.2018
Vidzemes augstskola sadarbībā ar Valkas pašvaldību īsteno nebijušu projektu

Šajā mācību semestrī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu un Valkas novada domi īsteno pilnīgi jaunu projektu.

Ģimnāzijas audzēkņiem ir iespēja apmeklēt IT programmētāju skoliņas nodarbības augstskolas telpās Valmierā un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas telpās Valkā. Nodarbības notiek vienu reizi mēnesī 6-8 mācību stundas. Kopā 2017./2018.mācību gada 2. semestrī ir plānotas 40 akadēmiskās stundas.

“Pirmajās 14 nodarbībās skolēni sāka apgūt programmēšanas valodu Java, datora pamatplates vispārīgo shēmu, datortīklu teorētiskos pamatus un operētājsistēmas Linux uzstādīšanu”, stāsta ģimnāzijas matemātikas, informātikas un programmēšanas pamatu skolotāja Inta Krieviņa.

“Šis ir ļoti nozīmīgs solis Valkas novada un visas Vidzemes ilgtermiņa attīstības virzienā. Tā nav tikai izglītības jomas iniciatīva, jo esmu drošs, ka IT zināšanas un prasmes apguvušie nākotnē dos būtisku ieguldījumu visa reģiona attīstībā. Valkas novads ir viens no aktīvākajiem un tāpēc nav pārsteigums, ka šī iecere ir rezultējusies reālās darbībās”, komentē Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš.

Sadarbības līgumu Valkas novada dome ar Vidzemes Augstskolu parakstīja 2015.gadā. IT programmētāju skoliņas nodarbības ir lieliska iespēja ģimnāzijas skolēniem paplašināt zināšanas IT jomā.

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.