25.01.2019
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēnu brauciens uz Strasbūru

Eiropas Parlamenta vēstnieku skolas ietvaros septiņi Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni kopā ar skolotāju Vinetu Skutāni no 11.decembra līdz 16.decembrim devās ekskursijā uz Eiropas Parlamentu.

 

Brauciens sākās agri no rīta, lai Salaspilī satiktos ar pārējo skolu dalībniekiem. Kopā uz Strasbūru devās Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Daugavpils 12 vidusskolas, Tukuma 2.vidusskolas un Salaspils 1.vidusskolas skolēnu apvienotā grupa.

 

Laiks autobusā, šķērsojot Lietuvu un Poliju pagāja ātri, jo gan gulējām, gan mācījāmies un atkārtojām savus tematus grupu darbiem Eiroskolas nodarbībām. Pārsteigumu piedzīvojām pusdienojot “Abrā”, Polijā, kur ēdienu izvēle bija iespējama latviski, kā arī īpašnieks apkalpoja izmantojot latviešu valodu. Nakšņojām viesnīcā Olešņicas pilsētā, kur vakarā, dodoties pastaigā, izbaudījām brīnišķīgu Ziemassvētku noskaņu, ko radīja izgreznotais pilsētas centrs.

 

Nākošajā dienā apmeklējām Kutna Horas pilsētu Čehijā, kas ir iekļauta UNESCO kultūras mantojuma sarakstā. Apskatījām “Kaulu baznīcu” un Sv. Barbaras gotiskajā stilā celto katedrāli. Šeit arī negaidīti sāka snigt un mēs varējām izbaudīt ziemas priekus kārtīgi izpikojoties. Vakarā devāmies iepazīt Prāgas vecpilsētu Ziemassvētku noskaņās. Tas bija brīnišķīgi, kaut arī tika nostaigāti vairāk par 20 kilometriem.

 

Tālākais mūsu mērķis, pēc kārtējas robežas šķērsošanas bija Nirnberga un tās izslavētais Ziemassvētku tirdziņš vecpilsētā. Izbaudījām arī vecpilsētas kalnaino reljefu. Arī nakšņošana netālu no Strasbūras, bet Vācijas teritorijā bija nelielā viesnīcā kalnos. Tie bija brīnišķīgi skati, ieraugot kalnus ar izgreznotajām mājām vakarā un īstus kalnus gaismai uzaustot.

 

14.decembris sākās agri, jo laikus bija jāpaspēj uz Eiropas Parlamenta Eiroskolas nodarbībām. Bijām sadalīti grupās, kurās notika darbs un diskusijas par noteiktām, sagatavotām tēmām. Bija nepieciešama prasme sadarboties un komunicēt angļu valodā, jo kopā bijā vairāk kā 400 skolēnu no visām Eiropas Savienības valstīm. Spēlējām Eirospēli un grupās sagatavojām ziņojumus pēcpusdienas plenārsēdei. Diena bija gara un piepildīta, taču nogurums netraucēja vakarā doties uz Strasbūras vecpilsētu, kurā pirms dažām dienām bija noticis terora akts, tādēļ arī drošības pasākumu dēļ katru no mums pārbaudīja.

 

Pēc labi paveikta darba devāmies mājup. Atceļā apmeklējām Sinsheimas tehnikas muzeju un tad jau atkal cauri Polijai un Lietuvai.

 

Ieguvām pieredzi:

 

1. Iepazinām Eiropas Parlamentu, gan ēku, gan tajā noritošos procesus

2. Paskatījāmies uz Eiropu savādāk – klātienē

3. Iepazinām dažādo Eiropas valstu kultūras mantojumu

4. Izpratām un pārliecinājāmies par Eiropas Savienības devīzi “Vienoti dažādībā”

5. Eirospēles ietvaros uzzinājām daudz jaunu un interesantu faktu par Eiropas valstīm

6. Bija jākomunicē ar pilnīgiem svešiniekiem, pat pārvarot valodas barjeru, jo ne visi runāja angliski

7. Sapratām, ka skolotāja Ingrīda Hedemarka mums ir devusi ļoti labas angļu valodas zināšanas.

 

Ja būtu jānosauc apgūtie mācību priekšmeti, tad matemātika un ekonomika bija nepieciešama, lai rēķinātu dažādos valūtas kursus un izdarītu iepirkumus, par sportu atcerējāmies pārvietojoties ar kājām vai stiepjot koferus pa kāpnēm (dažreiz vajadzēja mācīties braukt ar liftu izmantojot elektroniskās atslēgas), angļu valoda bija nepieciešama saziņai, bet ģeogrāfija un vēsture iepazīstoties ar kultūras mantojuma objektiem.

 

Šāds brauciens ir lieliska pieredze, jo var iepazīt citu valstu kultūru, sazināties, iespēja atpūsties, pat neskatoties uz nogurumu, jo redzējām un piedzīvojām ļoti daudz. Ir tikai plusi, mūsuprāt, nekādu mīnusu nav, jo mēs tikai ieguvām.

 

 

Rakstu sagatavoja Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni Enija Stahovska, Rēzija Vabale, Kitija Bergholde, Jete Jozefīne Jansone, Krista Irkle, Edgars Utkins, Juris Jančevskis un skolotāja Vineta Skutāne

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.