10.04.2018
Valcēniete Evelīna Breidaka valsts konkursā iegūst prestižo 2. vietu

Svarīgākais gada notikums starp Latvijas Mākslas skolām katru gadu ir valsts konkurss Latvijas profesionālās ievirzes mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņiem. Šogad konkursa organizatori – Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar  partneriem, šogad tā ir bērnu grāmatu izdevniecība “Liels un mazs”, izstrādāja konkursa nolikumu par tēmu - ilustrācija un teksta vizualizēšana grāmatu grafikā.

568 audzēkņu konkurencē nozīmīgo 2.vietu valsts konkursā ieguva Evelīna Breidaka. 

Valkas mākslas skolas audzēkņiem - Evelīnai Breidakai, Elzai Zauskai, Agnesei Rātei un Markam Robertam Ragžem skola izsaka vislielāko Pateicību par piedalīšanos Valsts konkursā Valmierā.

Valkas Mākslas skolas pedagogi šajā mācību pusgadā aktīvi strādāja, lai pilnveidotu audzēkņu zināšanas par grāmatu - uzbūves principiem, iesējumiem, teksta un attēla attiecībām, ilustrācijas atbilstību dažādām mērķauditorijām; attīstītu audzēkņu izpratni par ilustrāciju, iepazīstot izcilus grāmatu grafikas piemērus.

Konkursa pirmā kārta norisinājās izglītības iestādē  laikā līdz 2018.gada 16.februārim. Pēc konkursa 1.kārtas vērtēšanas uz konkursa 2.kārtu tika izvirzīti šādi Valkas Mākslas skolas audzēkņi – Elza Zauska, Agnese Rāte, Evelīna Breidaka, Marks Roberts Ragže/ attiecīgi savās vecuma grupās.

Valsts konkursa 2.kārta norisinājās Valmieras Mākslas vidusskolā 2018.gada 23.martā. Šī gada Valsts konkursa tēma ir ilustrācija, tāpēc konkursa norisei paralēli notika iedvesmojošas mākslas skolu audzēkņu veidotu grāmatu izstādes / konkursa 1.kārtas veikums/ Rīgā, Liepājā, Rēzeknē un Valmierā. Marta beigās visu 103 Latvijas mākslas skolu audzēkņi pulcējās Valsts konkursa finālā - gada nozīmīgākajā mākslas skolu pasākumā, šogad konkurss notika visās Latvijas mākslas skolās un konkursa finālā  piedalījās 568 audzēkņi.

Konkursa 2.kārtā audzēkņiem bija jāveido grāmata, izmantojot doto grāmatas sagatavi un teksta (grāmatas nosaukuma, autora, teksta) sagataves, jāveido ilustrācijas atbilstoši konkursa uzdevuma nosacījumiem, jāveido vāka dizainu, jāveido grāmatas iekšlapu noformējumu - teksta kārtojumu pa lapām un ilustrācijas.

Konkursa 2.kārtas uzdevums ir izvērtēts un jau vakar 9.aprīlī bija zināmi rezultāti un iegūto punktu skaits.Valsts konkursa darbus vērtēja žūrija  – mākslinieks Juris Petraškevičs, māksliniece un izdevniecības “Liels un mazs” mākslinieciskā redaktore Rūta Briede, izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale. Žūrija vērtēja konkursa dalībnieku darbus, pievēršot uzmanību gan uzdevumu radošam risinājumam, gan izpildījumam.

 

Žūrija/vērtētāja/ izteica cerību, ka jaunie mākslinieki guvuši ļoti vērtīgu pieredzi un “raudzīsies uz jau izdotajām bilžu  grāmatām ar pieredzējušāku un vērtējošāku skatu”.

Visi konkursa dalībnieku darbi no 13. aprīļa līdz 20.maijam būs apskatāmi izstādēs Jelgavas Kultūras namā, Krišjāņa Barona ielā 6 un Jelgavas Mākslas skolā, Mazā ceļa ielā 2. Lai dalītos ar konkursa pieredzi, 13.-14.aprīlī metodiskā seminārā Jelgavā pulcēsies mākslas skolu skolotāji no visas Latvijas.

Konkursa laureātu apbalvošanas pasākums notiks 27.aprīlī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Elza Zauska

Evelīna Breidaka un Agnese Rāte

Marks Roberts Ragže

Informāciju sagatavoja : Daiga Soloveiko

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.