16.05.2018
Skolēni gulbjiem dāvina māju

Kā ziņots iepriekš, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.b klase šogad saņēma skolu konkursa „100 darbi Latvijai” apbalvojumu par ieceri izgatavot un Valkas pilsētas dīķī uzstādīt “Gulbju māju”.  Šodien svinīgā atklāšanas pasākumā skolēni savu lolojumu dāvināja pilsētai.

 

 

Gadu no gada Valkā ierodas gulbju pāris, kas priecē gan pieaugušos, gan bērnus. Šie cēlie putni ir visas pilsētas mīluļi, un skolēni bija apņēmušies tiem radīt jauku mājvietu. Kopā ar pašvaldības speciālistiem un ornitologu bērni veica rūpīgs izpētes darbs un izstrādās profesionāls gulbju mājas – ligzdas makets.

Liels paldies audzēkņu vecākiem par atbalstu un praktisko palīdzību, it īpaši Denija, Kristera, Evelīnas, Darjas, Polīnas, Rodrigo, Kristjana, Marisa, Kristas vecākiem.

Īpašs paldies darba vadītājam Ivaram Stahovskim un viņa komandai- Mārtiņam Krūkliņam, Dainim Breidakam, Marekam Cibuļskim, Ivaram Auniņam, Viktoram Romanam.

 

Skolēni izsaka pateicību Valkas novada domes priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim par veiksmīgu sadarbību, īpašs paldies Ināram Šalderam un viņa komandai par mājiņas nogādāšanu paredzētajā vietā.

Paldies sponsoriem Imantam Šteinam, Ivaram un Valērijam Zalužinskiem,  Dainim Breidakam un Viktoram Romanam .

Paldies Samantas mammai Mārai Ozoliņai par garšīgo kliņģeri.

Paldies skolas direktorei Lilitai Kreicbergai, skolotājam Andrejam Mārtiņam Rācenim un tehniskajam darbiniekam Guntaram Barviķim.

 

Vides darbu idejas tika iesniegtas „100 darbi Latvijai” skolu konkursa 1.posmā, kurā piedalījās vairāk nekā 700 1.-12.klašu audzēkņi.

Vides iniciatīvu “100 darbi Latvijai” par godu Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadei īsteno atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums „ZAAO”. Par labajiem vides darbiem var uzzināt, kā arī savu darbu pieteikt var mājas lapā www.100darbilatvijai.lv.

 

Papildus informācija: Līga Ivanova: 26464686, info[uz]100darbilatvijai[punkts]lv

 

 

"Gulbju mājas" atklāšana (D.Pūce)
Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.