12.04.2017
Skolās, kuras atrodas lielceļu tuvumā, tostarp, Strenču un Valkas, notiks nodarbības par satiksmes drošību

Latvijā ir daudzas pilsētas, kurās mācību iestādes atrodas lielo maģistrālo ceļu tiešā tuvumā, un ko autopārvadātāji izmanto tranzītam. Skolēniem ik dienu nākas šķērsot šos augstas intensitātes satiksmes lielceļus. Strenčiem diennaktī cauri izbrauc ap 611 kravas automašīnas, tikmēr Valkai – 634 kravas auto, liecina AS “Latvijas Valsts ceļi” dati. Lai bērni justos droši uz ielas un ceļa, zinātu kā pareizi tos šķērsot,  tostarp, ieraugot kravas vai citu liela izmēra automašīnu, un, lai samazināt satiksmes negadījumos bojā gājušo bērnu skaitu Latvijā līdz nullei, pērn septembrī tika aizsākta vēl nebijusi satiksmes drošības kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”. Kampaņas ietvaros Latvijas skolās notiek lekcijas par satiksmes drošību bērniem  un praktiskas nodarbības, kurās bērni tiek iepazīstināti ar  kravas automašīnas izmēriem, tās manevrētspēju satiksmē un tiem ir iespēja iejusties   smagās automašīnas šofera lomā.

 

Kampaņas idejas pamatā - bērniem kā drošas uzvedības paradumu iemācīt kādu pavisam vienkāršu, bet ļoti efektīvu darbību – pirms ielas vai ceļa šķērsošanas, arī pa apzīmētu gājēju pāreju - apstāties, paskatīties un pamāt mašīnas šoferim, tā pārliecinoties, ka autovadītājs un bērns viens otru pamanījuši.

 

Ņemot vērā lielo skaitu kravas automašīnu, kas diennaktī izbrauc cauri Strenčiem un Valkai, 19.aprīlī pulksten 10.00 Strenču novada vidusskolā, Rīgas ielā 13 un pulksten 12.30 Valkas J. Cimzes ģimnāzijā, Ausekļa ielā 5, tiks organizētas reģionālās nodarbības.

 

Kampaņas ietvaros uz Latvijas skolām, tostarp Strenču un Valkas, dosies īpaša “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” kravas automašīna, lai ar lekcijām un praktiskiem automašīnas paraugdemonstrējumiem bērniem saprotami skaidrotu – cik sarežģīti lielo automašīnu šoferiem ir pamanīt gājējus vai velosipēdistus to tuvumā. Bērni varēs iejusties kravas automašīnas vadītāja lomā un praktiski pārliecināties par ceļa pārredzamību no šofera vietas, uzzināt par kravas auto manevrēt spēju, kā arī auto bremzēšanas ceļu, “aklajiem punktiem” un citām svarīgām lietām, kas jāzina un jāņem vērā, lai justos un pārvietotos  uz ceļa droši, tā iemācot – apstāties, saskatīties ar šoferi – tieši vai caur atpakaļ skata spoguli un pamāt, pārliecinoties, kas esi pamanīts.

 

Kampaņas ietvaros bērniem radīta īpaša multfilma par kravas automašīnas šoferi Juri, kuru ierunājis pazīstamais mūziķis Shipsea (Jānis Šipkēvics).

 

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka satiksmes negadījumos ik gadu iet bojā ap 260 000 bērnu.  Pēdējos piecos gados Latvijā uz ceļiem ik gadu iet bojā vidēji 7 bērni, bet pērn – 11 bērni, liecina Centrālās statistika pārvaldes dati.

 

“Drošu satiksmi uz ceļa veido ne vien mūsdienīgām drošības iekārtām aprīkoti auto un atbildīgi, zinoši šoferi, to veido visi satiksmes dalībnieki. 90% gadījumu satiksmes negadījumu iemesli ir cilvēku uzvedības izraisīti  – tas bijis zināšanu vai prasmju trūkums, neuzmanība vai situācijas neatbilstošs novērtējums, liecina Volvo Satiksmes pētījumu centra analīze. Tikai 10%  gadījumu iemesli saistīti ar transporta līdzekļu nepilnībām. Tāpēc ar šo kampaņu vēlamies stāstīt bērniem, kā darbojas kravas mašīna un iemācīt, kas jāņem vērā esot to tuvumā, kā – droši jāuzvedas,” uzsver “Volvo Truck Latvia” rīkotājdirektors Endrjū O’Bruks (Andrew O’Brooks).

 

Autoskolas SIA “S LAURIS’’ vadītājs Lauris Starikovs uzsver: “Mēs esam ļoti pagodināti sadarboties ar “Volvo Truck Latvia” kampaņas “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” ietvaros. Pārzinot kravas automašīnas vadīšanas īpatnības, tās aklos punktus un kravas autovadītāju darba specifiku, jāteic, ka ne vienmēr šoferis spēj pamanīt visu, it īpaši, pārvietojoties ar kravas automašīnu pa apdzīvotām vietām, intensīvā satiksmē un gājēju tuvumā. Tāpēc šī kampaņa ir lielisks izglītojošs pasākums, kurā tiek stāstīts gan autovadītājiem un mazāk aizsargātiem ceļu satiksmes dalībniekiem - gājējiem, velosipēdu vadītājiem, un it īpaši mūsu vissvarīgākajai sabiedrības daļai jeb nākotnei - bērniem, kā savās ikdienas gaitās ievērot un izmatot iegūtās zināšanas par ceļu satiksmes noteikumiem. Mēs esam priecīgi, ka “Volvo Truck Latvia” uztic mums vadīt lekcijas kampaņas laikā. Tādējādi mēs savas iegūtās zināšanas un pieredzi varam nodot tālāk.”

 

Astoņu mēnešu laikā, no 2016.gada oktobra līdz šī gada maijam, “Apstājies. Paskaties. Pamāj.” automašīna apmeklēs gandrīz 30 Latvijas skolas, īpašu uzmanību pievēršot reģionālām pilsētām, kurās mācību iestādes atrodas lielceļu tuvumā, ko autopārvadātāji izmanto tranzītam.

 

“Volvo Truck Latvia” kampaņas ietvaros īpašos semināros reizi mēnesī uzrunās arī savus klientus un citus kravas automašīnu vadītājus – aktualizējot drošību uz ceļa un drošu kustību, braucot apdzīvotās teritorijās, skolu tuvumā. Arī šoferi tiks aicināti pamāt bērniem, lai pārliecinātos, ka bērns ir ieraudzīts.

 

Latvijā aizsāktā kampaņa “Apstājies. Paskaties. Pamāj.”  ir daļa no Volvo Trucks globālās iniciatīvas, kuras ietvaros drošas uzvedības apmācībās kopš 2015. gada piedalījušies jau vairāk nekā 100 000 bērnu 13 pasaules valstīs, tajā skaitā – Somijā, Dānijā, Brazīlija un citās, ar mērķi novērst bērnu bojāeju satiksmes negadījumos uz ceļa. Volvo Trucks ir pirmais Eiropas kravas automašīnu ražotājs, kurš iniciējis sociālo kampaņu visu satiksmes dalībnieku drošībai.

 

Latvijā kampaņu organizē uzņēmums “Volvo Truck Latvia”. Kopīga mērķa labā jeb lai bērni uz ielas justos droši, kampaņā ir apvienojušies tādi uzņēmumi un iestādes kā VAS “Ceļu Satiksmes Drošības Direkcija”, apdrošināšanas sabiedrība ERGO, “Eveko poligrāfija”, apdrošināšanas brokeru sabiedrība “IIZI SIA”, “Mūsa Motors Rīga”, “MTG”, “Neste Latvija”, transporta uzņēmums “VRJ” un “Radisson Blu viesnīcas Rīgā”.

 

 

Papildu informācijai:

Iveta Ozola

mārketinga koordinatore

Volvo Truck Latvia, SIA

Tālr.: +371 6 7317595

Fakss: +371 6 7813201

Mob.: +371 20293004

E-pasts: iveta.ozola@volvo.com

www.volvotrucks.lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.

>