26.02.2018
„Profesiju dienās skolēniem” Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolnieks iepazīst AS „Grindeks”

Nolūkā iepazīstināt dabaszinātnēs sekmīgākos un ieinteresētākos Latvijas skolēnus ar dažādu profesiju pārstāvju ikdienu farmācijas uzņēmumā, šogad jau devīto reizi AS „Grindeks” organizē projektu „Profesiju dienas skolēniem”. Starp 40 projekta dalībniekiem, kuri izvēlēti pēc 144 pieteikumu novērtēšanas, darbu uzņēmumā „Grindeks” iepazina arī Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 9. klases skolnieks Elvis Romulis.

 

Elvis pieteikuma vēstulē atklāj, ka jaunieti interesē ķīmija un bioloģija: „Jau no 8. klases, kad pirmo reizi ieraudzīju skolotāju darbojamies ar šīm nezināmajām vielām, manī radās patiesa vēlēšanās uzzināt par tām vairāk. Mācību grāmatu zināšanas papildinu ar dažādu preses izdevumu, īpaši tematisko žurnālu materiāliem.” Piedalīties „Grindeks” projektā un iepazīt uzņēmumu, īpaši uzņēmuma Vides kontroles laboratoriju, Elvi mudināja interese par ķīmijas praktisko nozīmi zāļu ražošanā, turklāt viņš pats atklāj: „Varu sevi iedomāties profesijā, kur jāveic vielu testēšana un jāstrādā ar iekārtām.”

 

Dalība projektā 21. februārī Elvim Ļāva iepazīt darba ikdienu AS „Grindeks” Vides kontroles laboratorijā vadītājas Ineses Ulbergas vadībā. „Šodien ieguvu pirmo praktisko pieredzi, nosakot ūdens paraugu cietības līmeni, turklāt ar iekārtām, kādas skolā, protams, nekad neesmu redzējis. Ļoti novērtēju, ka redzēju profesionāļus darbībā, kā arī viņu sniegtos ieteikumus par studijām vidusskolā,” dienas noslēgumā stāsta Elvis. Inese Ulberga, raksturojot Elvi, uzskata: „Ja viņš studēs ķīmiju, būs labs speciālists. Dienas pirmajā pusē bija manāms neliels Elvja uztraukums, kurš pēc nepieciešamo iemaņu apgūšanas pārgāja un ļāva mums atbilstoši noteikt testējamo paraugu kvalitāti.”

 

„Profesiju dienas skolēniem” šogad norisinās no 7. februāra līdz 7. martam. Projekta laikā „Grindeks” piedāvā iepazīt vienpadsmit farmācijas uzņēmumā pārstāvētas profesijas.

 

Par „Grindeks”
„Grindeks” ir starptautisks, vertikāli integrēts farmācijas uzņēmums Baltijas valstīs. Galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo medikamentu un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana. Vidējais darbinieku skaits koncernā – apmēram 1000 darbinieku. „Grindeks” sadarbība ar Latvijas izglītības iestādēm turpinās jau daudzus gadus, un 2017. gadā mācību praksi „Grindeks” izgāja 41 students.

 

Vairāk informācijas par uzņēmumu – www.grindeks.lv

 

Sekojiet uzņēmuma informācijai:
Facebook.com/GrindeksAS
Twitter.com/AS_Grindeks
Youtube.com/GrindeksLV;

 

Kontakti:

Ilze Gailīte

AS „Grindeks” sabiedrisko attiecību speciāliste

Tel.: 6708336

E-pasts: ilze[punkts]gailite[uz]grindeks[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.