12.10.2018
Karjeras nedēļā Valkā piedalījušies 476 jauniešu

Šogad vairāk nekā 476 jauniešu Valkā piedalījās ikgadējās Karjeras nedēļas pasākumos, kuri tika veltīti karjeras vadības prasmēm un to lomai savas karjeras plānošanā. Karjeras nedēļu jau sesto gadu organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pašvaldībām.

 

Šogad Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēniem bija iespēja piedalīties profesionāļu vadītās nodarbībās, kas saistītas ar karjeras vadības prasmju attīstīšanu, sevis izzināšanu, darba pasaules iepazīšanu. 9.klašu skolēnus par savām nākotnes izvēlēm aicināja domāt karjeras un biznesa konsultante, kaučinga spēļu trenere Jolanta Priede. Viņa 8.oktobra vakarā tikās ar skolēnu vecākiem, lai runātu ar pieaugušajiem nodarbībā „Kā līdzdarboties sava bērna karjeras veidošanā”.

Īsts piedzīvojums 3.un 4.klašu skolēniem 9.oktobrī bija Mazās Brīnumzemes vadītās nodarbības, viņi pirmajā nodarbībā pētīja miniatūrus auto, mājiņas un cilvēciņus, izzināja to darbināšanas noslēpumus, kā arī paši strādāja 3D maketu būves darbnīcā. Otrajā nodarbībā skolēniem tika dots uzdevums – atainot vietu, kur viņi plāno dzīvot un strādāt, kad izaugs.

Savukārt 10.oktobrī visiem vidusskolēniem bija iespēja aktīvi iesaistīties Radošuma Pils profesionālo lektoru Daces un Armanda Līcīšu vadītajās nodarbībās „Ja es gribu, tad es varu”.

11.oktobrī pie skolas Ausekļa ielas ēkas sagaidījām Karjeras autobusu un „K komandu” - improvizācijas aktierus, kuru vadībā tika izspēlētas izglītojošas profesiju šarādes. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 2.klašu, Ērģemes pamatskolas un Kārķu sākumskolas jaunāko klašu skolēni piedalījās karjeras spēlēs un diskusijās par to, kādas prasmes un spējas nepieciešamas dažādu profesiju pārstāvjiem. Savukārt 6.klašu skolēniem bija iespēja izmēģināt virtuālas realitātes spēli „Tavas karjeras skrejceļš”, lai ar virtuālās spēles palīdzību iepazītu dažādas profesijas un to Latvijā pazīstamākos pārstāvjus.

Karjeras nedēļas ietvaros klašu audzinātāji organizēja ekskursijas uz uzņēmumiem, lai iepazītu darba vidi. 4.c klasei notika „Jautrais profesiju vakars”.

Stāsta Valkas Karjeras nedēļas koordinatore Gunita Gindra: „Skolēni labprāt piedalījās dažādos karjeras izzināšanas pasākumos – spēlēs, diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos. Karjeras nedēļa ir lielisks iemesls jau laikus padomātu par nepieciešamību mērķtiecīgi strādāt pie savas nākotnes karjeras veidošanas jau skolas gados.”

Valkas Karjeras nedēļas fotogalerijas pieejama Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas mājaslapā.

 

Par Karjeras nedēļu

Karjeras nedēļa ir ikgadējs pasākumu cikls, kura laikā pašvaldību skolu jauniešiem ir iespēja iepazīt un plānot savu nākotnes nodarbošanos, tikties ar dažādu profesiju pārstāvjiem, apmeklēt uzņēmumus un karjeras konsultācijas. Jaunieši var piedalīties dažādās diskusijās, radošajās darbnīcās, konkursos un citos izglītojošos pasākumos.

 

Pirmo gadu Karjeras nedēļa ir viena no VIAA īstenotā projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” aktivitātēm, ko finansē Eiropas Sociālais fonds un valsts.

Karjeras nedēļas pasākumu programma 47 Latvijas pilsētās un novados pieejama vietnē: viaa.gov.lv/karjeras_nedela. Savukārt Karjeras nedēļas jaunumiem var sekot sociālajos tīklos facebook.com/KarjerasNedela, facebook.com/VIAA.LVdraugiem.lv/viaa un Twitter - twitter.com/VIAA_LV.

 

Informāciju sagatavoja:

Gunita Gindra, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pedagogs karjeras konsultants

Mob. tālr.: (+371) 26217828; e-pasts: gunita.gindra @valka.lv

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.