06.03.2018
Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni uzvar skolu konkursā „100 darbi Latvijai”

Mācību klases āra vidē, kukaiņu un gulbju māju izveide, ēku apgleznošana, oriģināli vides objekti un āra spēles, vērienīgas puķu dobes, dabas takas ar sajūtu elementiem, dažādi apzaļumošanas darbi – tās ir tikai dažas no skolēnu piedāvātajām vides labiekārtošanas un izdaiļošanas idejām, kas iesniegtas vides iniciatīvā „100 darbi Latvijai” ar mērķi sapost Latviju simtgades svinībās.

 

Vides darbu idejas tika iesniegtas „100 darbi Latvijai” skolu konkursa 1.posmā, kurā piedalījās vairāk nekā 700 1.-12.klašu audzēkņi.

 

5.–9.klašu grupā 1.posmā ir uzvarējusi un gardumu grozu no veikalu tīkla RIMI saņems Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 6.b klase par ieceri izgatavot  un Valkas pilsētas dīķī uzstādīt “Gulbju māju”. Gadu no gada Valkā ierodas gulbju pāris, kas priecē gan pieaugušos, gan bērnus. Šie cēlie putni ir kļuvuši par visas pilsētas mīluļiem, un skolēni apņēmušies tiem radīt jauku mājvietu. Kopā ar pašvaldības speciālistiem un ornitologu veikts rūpīgs izpētes darbs un izstrādās profesionāls gulbju mājas – ligzdas makets.

 

Kopā konkursā saņemti 38 izstrādāti vides darbu projekti ar aprakstiem, vizualizācijām un telpiskiem maketiem.

 

Līdz 2.maijam norisinās konkursa 2.posms - skolēni veic sagatavošanās darbus un pavasarī īstenos izstrādātās idejas, darbos iesaistot arī savus vecākus un vecvecākus, skolotājus, pašvaldības un vietējos uzņēmējus. Konkursa noslēgumā žūrija vērtēs paveikto darbu rezultātu – izcilību, vērienīgumu un radošumu. Galvenajā balvā mazākie (1.-4.klašu grupas laureāti) saņems aizraujošas ekskursijas Rīgā, bet lielākie (5.-9. un 10.-12.klašu grupu laureāti) dosies Tallink jūras ceļojumā uz Stokholmu.

 

Kopumā vides iniciatīvā “100 darbi Latvijai”, ko par godu Latvijas valsts pastāvēšanas simtgadei īsteno atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums „ZAAO”, pieteikti jau vairāk nekā 130 dažādi vides labiekārtošanas, izdaiļošanas un izglītības darbi. Par labajiem vides darbiem var uzzināt, kā arī savu darbu pieteikt var mājas lapā www.100darbilatvijai.lv.

 

 

Papildus informācija: Līga Ivanova: 26464686, info[uz]100darbilatvijai[punkts]lv

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.