14.05.2018
Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēni un skolotāji viesojās Stambulā

Laika periodā no  22. līdz 28. aprīlim skolēnu un skolotāju  grupa – Madara Vaļģe, Markuss Beļakovs, Enija Stahovska, Dita Ikšele, Ēriks Zirnis, Dace Langenfelde, Guntra Gaidlazda un Rudīte Rabuško  apmeklēja Hov Alemdag Tunc Capa Anadolu Lisesi skolu Stambulā.


Viesošanās mērķis: Erasmus + projekta Mācību platforma „Jauniešu uzņēmējdarbības spēju pilnveidošana un attīstīšana” partnervalstu skolēnu grupu īstermiņa apmaiņa.

Tikšanās dalībnieki - 11 skolotāji un 33 skolēni no Latvijas, Spānijas, Horvātijas, Rumānijas un Turcijas.


Tikšanās laikā notika iepazīšanās ar  Hov Alemdag Tunc Capa Anadolu Lisesi skolu, skolēni prezentēja savus biznesa plānus, saņēma sertifikātus, piedāvāja  savu un citu Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas skolēnu mācību uzņēmumu produkciju tirdziņā – ķermeņa skrubjus, bišu vaska sveces, konfekšu pušķus un sienu dekorus, apdrukātus kreklus, smaržīgos vaska gabaliņus un zīda šalles. Skolotāji apsprieda projekta laikā notikušās aktivitātes un rezultātus, izdarīja papildinājumus, apsprieda gala ziņojuma veidošanu Mobility Tool un iespējamo darbu pēc projekta beigām. Skolēni un skolotāji izvērtēja šo projekta tikšanos un projektu kopumā.
  

 

 Ar uzņēmējdarbības veiksmes stāstiem skolēni iepazinās apmeklējot dažāda profila uzņēmumus. 

"Uzņēmumā ALTINAY iepazināmies ar modernu starptautiskas nozīmes robotikas nozares uzņēmumu. Skatījāmies prezentāciju, kura sniedza ieskatu nozarēs, kurās tiek izmantotas viņu tehnoloģijas, piemēram, auto ražošanā, stikla ražošanā, virpošanā, metināšanā. Grupa apmeklēja arī projektēšanas nodaļu, kurā viss darbs notiek pie datoriem. Patīkami bija redzēt, ka uzņēmumu vada un tajā strādā daudz gados jaunu cilvēku".

Uzņēmums ULKER piedāvāja prezentāciju par uzņēmuma dibināšanu /1944.gadā/, tā produkcijas veidiem un realizāciju. ULKER ražo cepumus, sāļos cepumus, šokolādi, bērnu pārtiku un vēl daudzus izstrādājumu veidus un lepojas, ka ir viens no iemīļotākajiem ražotājiem Turcijā. Pēc drošības eksperta instruktāžas visi uzvilkām aizsargtērpus un tad tika dota iespēja iet cehā un vērot cepumu ražošanu no izejvielu sajaukšanas, cepšanas, līdz pat iesaiņošanai. Pamatā ražošanas process ir automatizēts. Tika arī dota iespēja nogaršot cepumus un uzņēmums iepriecināja grupu ar dāvanu - kastīti ar dažādiem cepumu veidiem.

 

Apmaiņas dalībniekiem tika dota iespēja apmeklēt arī uzņēmumu CANOVATE ELECTRONOCS, kas ir viens no 10 vadošajiem uzņēmumiem, vērtējot kvalitāti, tehnoloģijas un produkcijas piedāvājumu. Uzņēmums sadarbojas ar daudzām valstīm, piedāvājot datu centru  optiskās šķiedras kabeļus. Grupai bija iespēja sekot, kā rodas datu centri.
Pēc uzņēmuma apmeklējuma dalībnieki izbaudīja lielisku braucienu pa Bosfora šaurumu, izmantojot kuģi kā transporta līdzekli. Tā bija iespēja priecāties par apbrīnojamo skatu un redzēt brauciena laikā vēsturiskas un tūristus interesējošas vietas.

 

Tikšanās laikā organizatori deva arī iespēju iepazīties ar Turcijas vēstures un kultūras objektiem: Topkapi pili, Ayasofya, Sultanhameta laukumu, Beylerbeyi pili, Kucuksu paviljonu, tā gūstot ieskatu turku vēsturē un iepazīstot Turcijas kultūru. Tika dota iespēja ieraudzīt turku tirgus Garšvielu Tirgu un Grand Bazaar, lai izjustu šo austrumu tirgu atmosfēru un nopirktu viņu tradicionālo pārtiku un iegādātos suvenīrus.

Visas vizītes laikā grupai bija iespēja redzēt Stambulas apbūvi, transporta plūsmu, apstādījumus; skolēniem bija iespēja iepazīt tuvāk turku ģimenes.
Iespaids par viesģimenēm - viennozīmīgi labs, bija ļoti sirsnīga un mīļa sagaidīšana, jauki cilvēki.

 

Apmaiņas vizītes laikā skolēniem un skolotājiem bija dota iespēja:
o    Dalīties pieredzē, parādīt un salīdzināt paveikto projekta ietvaros.
o    Papildināt zināšanas par uzņēmējdarbību, modernu un veiksmīgu  uzņēmumu darbu.
o    Izkopt izpratni un cieņu par dažādām kultūrām.
o    Izkopt sadarbības prasmes, padziļināt valodu prasmes.
o    Salīdzināt savu darbu pie skolēnu mācību uzņēmumu veidošanas ar vienaudžu veikto Spānijā, Rumānijā, Turcijā un Horvātijā.
o    Gūt pieredzi projektu darbā.

Secinājumi: tikšanās mērķi tika izpildīti; piedāvātie pasākumi notika brīvā atmosfērā, kurā ikviens izbaudīja kopā pavadīto laiku, mācoties un apmainoties ar vērtīgu informāciju.


Informāciju sagatavoja:

10. klases skolniece Madara Vaļģe un
projekta koordinatore, skolotāja Dace Langenfelde


 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.