21.05.2018
Mēs Latvijai un savai skolai!

Mēs, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 10. ab klases skolēni, kopā ar klases audzinātājiem, izlēmām piedalīties konkursā Vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai”, lai paveiktu labu darbu savas apkārtējās vides izdaiļošanā un labiekārtošanā, un skolas dārzā izveidotu jaunu puķi dobi. Mūsu paveiktais būs ne tikai par godu Latvijas 100. dzimšanas dienai, bet gan arī par godu skolas 100 jubilejai kā Latvijas un skolas patriotiem!

 

Jau vairāku gadu garumā skola labiekārto savu dārzu – izveidotas rododendru, skujeņu dobes, veikti dažādi citi apzaļumošanas darbi un košumkrūmu stādījumi, tika ieklāts jauns bruģis celiņos un uzbūvēta lapene.

 

Mūsu skola ir Valkas „Gaismas pils” ar ievērojamu dārzu, kurā pavadām ne tikai svētkus, bet arī starpbrīžus un vasaras vakarus, baudot dārza burvību un smaržu.

 

Secinājām, ka sākotnējā ideja dobes izveidē ir sarežģīta un finansiāli dārga, tādēļ nolēmām to vienkāršot. Finansiālu atbalstu mums nodrošināja  skolēnu vecāki – uzņēmēji. Klases audzinātāji rūpējās par puķu stādu iegādi.

 

Sākotnēji tikāmies ar pilsētas galveno dārznieci, lai izvēlētos labāko vietu un izskatu mūsu ziedu dobei. Ziedu dobi izlēmām izveidot netālu no valsts karoga masta - karoga formā, baltajā daļā ieliekot skaitli ”100” par godu simtgadei. Ziedi, kuri krāšņos mūsu puķudobi turpmāk – leduspuķes sarkanā, baltā un rozā krāsā.

 

Zēni veica rakšanas darbus dobes izveidei un pieveda melnzemi,  lai to izveidotu. Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa parūpējās par  melnzemes iegādāšanos.

 

Klases meitenes stādīja puķes dobītē un aplaistīja.

 

Mūsu izdarītais ir tikai viens no labajiem darbiem, ko mēs katrs vai visi kopā varam paveikt. Mūsu ceļš vidusskolā ir tikai nesen sācies, un šis ir pirmais lielais projekts jaunajā klases kolektīvā, kas saliedē.

 

Mums pašiem būs liels gandarījums, kad vasaras vakaros redzēsim kā zied puķes mūsu izveidotajā dobē.

 

 

Informāciju sagatavoja:

10. klases skolnieces Laura Krastiņa un Kitija Bergholde

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.