07.12.2018
Izskanējis Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa 2018 ” fināls

1. decembrī Rīgas Tehniskajā universitātē aizritēja jau XXII Stāstnieku konkursa “Teci, teci, valodiņa” fināls, uz kuru kopā pulcējas 110 labākie Stāstnieki no Latvijas novadu skolām un folkloras kopām. Valkas novadu finālā pārstāvēja 10 dalībnieki – no Ērģemes pamatskolas un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas (turpmāk VJCĢ). Konkurss vienlaikus noritēja trīs auditorijās, dažādās vecuma grupās. Dalībniekus vērtēja stāstniecības eksperti no Latviešu folkloras krātuves, Latvijas Radio, UNESCO LNK Stāstu bibliotēku tīkla labākie stāstnieki, stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji. Konkursa rīkotāji – Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisiju un tradicionālās kultūras biedrību „Aprika”.

 

Mājup no konkursa dalībnieki atgriezās katrs ar savu titulu - Mazais stāstnieks – Elza Zauska (VJCĢ), Lielie stāstnieki Melānija Krūmiņa, Vendija Kalniņa un Marks Roberts Ragže ( visi VJCĢ) un Dižie stāstnieki Laura Kondratjeva (Ērģemes pamatskola), Estere Džeina Dālberga un Liene Berjoza (abas VJCĢ) . 

 

Īpašs prieks par mūsu Dižajiem stāstniekiem Sandiju Anci Vītolu, Martu Šaicāni un Dilanu Radu Milošu, kuri šo titulu ieguva jau otro gadu pēc kārtas.  Jaunieši ar prieka dzirkstelīti acīs un ciešu apņemšanos teica: “Nākošgad trešo Dižo stāstnieku un tad uz Ķēniņu cīņām!”

 

Pateicoties konkursa atbalstītājiem, ikviens dalībnieks saņēma piemiņas balvas.

 

Paldies skolotājām Ilonai Voroņenko, Gundegai Jurševskai, Raineldai Popdjakunikai un īpaši Aigai Dālbergai, kura konkursam sagatavoja sešus dalībniekus, par ieguldīto darbu un laiku gatavojot stāstniekus.

 

Paldies arī bērnu vecākiem par atbalstu, uzmundrinājuma vārdiem un laba vēlējumiem gan klātesot, gan esot ar viņiem kopā domās šajā dienā.

 

 

Apsveicu visus Stāstnieku konkursa dalībniekus ar sasniegtajiem rezultātiem un novēlu neapstāties pie sasniegtā!

 

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Tija Bērtiņa

Valkas novada BJC “Mice” izglītības speciāliste

 

 

Foto: publicitātes un no personīgā arhīva

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.