25.01.2019
Jauniešu deju kolektīvs “Vendīgs” Ģikšu danču naktī

Pagājušais gads ir simtgades Dziesmu un Deju svētku gads – kopējo kultūras mantojuma izpratnes un mīlestības apliecinājuma laiks. Lai mēs kopīgi nonāktu līdz svētkiem, ikdienā ir jāveido un jāattīsta šī izpratne un mīlestība. Īpaši svarīgi tas ir jauniešiem, kuru vērtību sistēma vēl veidojas, tādēļ tradicionāli jauniešu deju kolektīva “Vendīgs” dalībnieki janvārī dodas uz starptautisko Ģikšu danču nakti.

 

Izstāstīt vai aprakstīt to ir grūti. Tas ir pasākums, kurā dejo, mācās un atkal dejo latviešu un tuvāko kaimiņu tautas dejas. Tur vienuviet tiekas pavisam mazi dejotāji, jaunieši un arī sirmgalvji. Kopā tiek veidotas zināšanas un izjūtas par latviešu tautas deju, kas tālāk ļoti noder latviešu skatuviskajā tautas dejā. Milzīga nozīme Ģikšu danču naktij ir dzīvā latviešu tautas kultūras mantojuma piederības izjūtas veidošanā.

 

Tālāk pašu dejotāju izjūtas:

 

Arnita: Man pirmo reizi piedaloties šādā pasākumā bija patīkami sajust gaisā virmojošās emocijas. Būt starp dažādu paaudžu cilvēkiem un izjust kopā vienojošo spēku bija kas neticams. Dejot kopā ar nesen sastaptiem cilvēkiem bija ļoti jauki, tādējādi es ieguvu jaunas paziņas un pieredzi, kā arī izbaudīju patīkamo atmosfēru un dejoju līdzi citiem dalībniekiem. Esmu gatava ko šādu atkārtot un nākamreiz izturēt vēl ilgāk nekā šoreiz. Esmu priecīga, ka man bija dota iespēja piedalīties danču naktī.

 

Valērija: Es pirmo reizi biju tāda veida pasākumā, un sajūtas kādas es tur izjutu bija neaprakstāmas. Pasākumā bija ļoti jauka un pat vasarīga atmosfēra. Bija prieks redzēt, ka kopā sadejojās visu paaudžu cilvēki, un visi bija tik pozitīvi noskaņoti. Dejojot pat neizjutu to nogurumu, kādam vajadzētu būt, tieši otrādi, manī bija liela enerģijas plūsma un gribējās dejot, dejot un dejot. Ar nepacietību gaidu nākamo gadu, kad atkal būs iespēja aizbraukt uz šo pasākumu, jo tādu iespēju es nekādā gadījumā nelaidīšu garām.

 

Mareks: Šajā pasākumā esmu jau trešo reizi, sajūtas paliek arvien labākas. Katrs cilvēks ir ar savu stilu un ar labām emocijām. Man kā jaunietim šādi  pasākumi ir interesanti un pieredzes bagāti. Dejas ir piemērotas dažāda vecuma cilvēkiem, sākot no jauniešiem beidzot ar sirmgalvjiem. Nespēju sagaidīt nākamo reizi, kad varēšu braukt uz danču nakti Ģikšos, lai gūtu jaunu pieredzi un emocijas.

 

Ģikšu danču nakts izjūtas apkopoja deju kolektīva “Vendīgs” vadītāja Vineta Skutāne

 

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.