02.06.2016
Apstiprināts jaunās skolas nosaukums    

Valkas pašvaldība  ir saņēmusi Izglītības ministrijas apstiprinājumu par reorganizētās Valkas pamatskolas un Valkas ģimnāzijas jauno nosaukumu. No 2016.gada 1.septembra, kad jaunā skola uzsāks darbu, tās nosaukums būs Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija.

 

Valkas novada dome pērnā gada oktobrī pieņēma lēmumu par Valkas ģimnāzijas un Valkas pamatskolas reorganizāciju, tās apvienojot. Reorganizētā skola realizēs pamatizglītības un vidējās izglītības programmas no 1. klases līdz 12. klasei.

 

Vēstures avotos minēts, ka Valkā 1929. gada septembrī reālskolas tipa vidusskola no vecās Cimzes semināra ēkas tika pārcelta uz jaunuzcelto namu Raiņa ielā, bet celtniecības darbi tika pabeigti tikai 1931. gadā. 1932. gada 1. aprīlī Valkas Valsts vidusskolai tika piešķirts Jāņa Cimzes Valsts ģimnāzijas nosaukums, kas 1944. gada 1. oktobrī nomainīts uz padomju iekārtai atbilstošo Valkas pilsētas vidusskolas nosaukumu. 2003. gada 7. jūlijā skola atguva ģimnāzijas vārdu kā skola, kas realizē 7.-12. klases izglītības programmas.

 

Jaunais skolas nosaukums izvēlēts, lai saglabātu Jāņa Cimzes vārdu kā latviešu un igauņu kultūrnāciju aizsācēju, lai saglabātu nākošām paaudzēm Jāņa Cimzes pedagoģiskā darba mantojumu, un saglabātu Valkas vidējās izglītības iestādes nosaukumu, ar kādu tā bija atpazīstama senāk, un ir atpazīstama tagad.

 

Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis uzsver, ka Valka ir nesaraujami saistīta ar Jāņa Cimzes vārdu. “Esam gandarīti, ka skolai tiek atjaunots vēsturiskais nosaukums, kas liks atcerēties šo dižo cilvēku, gan paaugstinās skolas prestižu. Mēs darīsim visu, lai skolas labā slava un mācību kvalitāte ar katru gadu uzlabotos. “

 

Informāciju sagatavoja Aira Vērse

Rakstam vēl nav pievienoti komentāri.